Článek
Hned v úvodu veletrhu se jeho pořadatelé zmínili, že svět pozvolna vstupuje do éry zvané post-smartphone, která je do značné míry určující pro to, jakým směrem se spotřební elektronika pohne dál. V tuto chvíli táhnou prodej elektroniky zejména tablety, které by měly být na vzestupu i v dalších letech.
Nás ale zajímaly při první představovací akci zejména gadgety. Vystavovatelů bude na CES 2013 celkem asi 3300.

Liquid Images sází na HD kamery pro sportovní aktivity, které umí přes wi-fi přenášet obraz přímo do mobilních telefonů či tabletů.

Ztrácí se vám zavazadla? Tato vychytávka za 50 amerických dolarů vám při umístění do bagáže přesně odpoví na otázku, kde se asi tak mohla ztratit.

Wilson mají sympatickou novou hračičku, která za 199 dolarů výrazně zesiluje telefonický signál v autech či kancelářích. Rozdíl je opravdu markantní, avšak v delších tunelech budete stále i tak ztraceni.

Zubní kartáčky se zpěváky a pohádkovými postavami hrají vždy dvě minuty písničky daných interpretů, aby děti někončily s čištěním zubů dříve.

Chevrolet umožňuje ve svých nových vozech pomocí technologie MyLink spárovat váš mobil s palubním systémem a například streamovat audio.

Sennheiser tlačí své ultraluxusní pecky do uší, které mají vskutku křišťálově jasný zvuk. Cena je však extrémně vysoká - bezmála 20 tisíc korun.

Robotická koule Sphero není úplnou novinkou, ale začíná se pro ní už objevovat několik aplikací. Ty může koule na dálku ovládat. Interaktivní gadget je však aspoň podle toho, co jsme na CES viděli, zatím vysoce poruchový.

Suverénně největší nesmysl první části veletrhu. Vidlička, která počítá jak rychle jíme a kolikrát jsme ji vložili do úst. A k čemu to vlastně je? Tvůrci Hapifork tvrdí, že bude zajímavé porovnávat data z jednotlivých zemí. Za sto dolarů? Tak to určitě...

Bitva miniaturních robotů na CES Unveiled upoutala mnoho geeků, k dokonalosti mají však tyto technologie ještě daleko.