Hlavní obsah

Prodej tabletů stoupne příští rok téměř na trojnásobek, tvrdí analytici

Prodej počítačových tabletů v příštím roce stoupne proti letošku na téměř trojnásobek, z letošních 19,5 miliónu na 54,8 miliónu zařízení. V roce 2014 pak dále vzroste na 208 miliónů prodaných kusů. Uvedla to analytická firma Gartner.

Prodej tabletů stoupne příští rok téměř na trojnásobek, tvrdí analytici

Tablety vyplňují mezeru mezi tradičními počítači a vyspělými mobilními telefony. Přístroje se dostaly do centra pozornosti výrobců elektroniky poté, co americká firma Apple v letošním roce s velkým úspěchem uvedla na trh svůj tablet iPad. Následoval například Samsung a firmy jako Dell, HP nebo LG chtějí tablety pustit na trh v nejbližší době.

Podle analytiků Gartneru budou prodeje multimediálních tabletů v zemích východní Evropy včetně ČR a Slovenska do roku 2014 představovat méně než dvě procenta světového trhu.

"Naše předpovídané prodeje pro letošek ve východoevropském regionu jsou velmi nízké hlavně kvůli malé dostupnosti a vysokým cenám. iPad se oficiálně na těchto trzích nenabízí a až začne, vysoká cena neumožní jeho masové rozšíření," uvedla analytička Annette Zimmermannová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků