Hlavní obsah

Prodej tabletů stoupne příští rok téměř na trojnásobek, tvrdí analytici

18. 10. 2010, 11:08

Prodej počítačových tabletů v příštím roce stoupne proti letošku na téměř trojnásobek, z letošních 19,5 miliónu na 54,8 miliónu zařízení. V roce 2014 pak dále vzroste na 208 miliónů prodaných kusů. Uvedla to analytická firma Gartner.

Článek

Tablety vyplňují mezeru mezi tradičními počítači a vyspělými mobilními telefony. Přístroje se dostaly do centra pozornosti výrobců elektroniky poté, co americká firma Apple v letošním roce s velkým úspěchem uvedla na trh svůj tablet iPad. Následoval například Samsung a firmy jako Dell, HP nebo LG chtějí tablety pustit na trh v nejbližší době.

Podle analytiků Gartneru budou prodeje multimediálních tabletů v zemích východní Evropy včetně ČR a Slovenska do roku 2014 představovat méně než dvě procenta světového trhu.

"Naše předpovídané prodeje pro letošek ve východoevropském regionu jsou velmi nízké hlavně kvůli malé dostupnosti a vysokým cenám. iPad se oficiálně na těchto trzích nenabízí a až začne, vysoká cena neumožní jeho masové rozšíření," uvedla analytička Annette Zimmermannová.

Reklama

Související témata:

Výběr článků