Hlavní obsah
Madonna Foto: Reuters

Policie zadržela muže za šíření nevydané písně Madonny na webu

Španělská policie tento týden zadržela v Zaragoze 31letého muže, který umístil dosud nezveřejněnou píseň americké popové hvězdy Madonny na internet. Stalo se tak z podnětu strážců autorských práv Madonny, kteří si všimli, že na webu začíná kolovat údajná nahrávka písně Gimme All Your Luvin, jenž má vyjít na nosičích až v březnu. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na španělskou policii.

Madonna Foto: Reuters
Policie zadržela muže za šíření nevydané písně Madonny na webu

Britská právnická kancelář pracující pro zpěvačku vypátrala, že do zveřejnění je zapojen zřejmě jistý obyvatel severošpanělské Zaragozy. Španělská policie ho zadržela a po vyšetření opět podmínečně propustila. Zjistilo se prý, že zveřejněním nesledoval žádný zištný úmysl, šlo prý o ryzí fandovství. Přesto byl jeho čin porušením autorských práv.

Madonna má v únoru 2012 vystoupit na jedné z největších sportovních událostí sezóny. Bude zpívat v poločase finálového zápasu v americkém fotbale. Spekuluje se o tom, že tam poprvé veřejně zazpívá i zmíněnou píseň. Její nové album stejného názvu se má na trhu objevit v březnu, píší stránky Madonnina fanklubu.

Pirátství v Česku

Pirátství se nevyhýbá ani České republice. Před třemi roky řešila například policie z Rýmařova na Bruntálsku případ muže, který pomocí internetu nabízel nelegální kopie filmů včetně úplných novinek. Škoda, kterou měl způsobit, byla vyčíslena na 52 miliónů korun.

V paměti vyšetřovatelů je také případ devatenáctiletého mladíka, který na internet umístil nelegální kopii amerického animovaného snímku Simpsonovi ve filmu. Muž jednoduše natočil film v kině na digitální kameru. Za to musel uhradit společnosti Bontonfilm částku ve výši 150 tisíc korun, hrozily mu přitom až dva roky vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků