Hlavní obsah
Internetová přípojka. Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Počet uživatelů internetu letos překoná dvě miliardy

Počet uživatelů internetu po celém světě letos překoná dvě miliardy. Přístup k internetu tak bude mít téměř třetina světové populace. Uvedla to v úterý Mezinárodní telekomunikační unie (ITU). Počet připojení k internetu prudce roste v rozvojových zemích, počet uživatelů v rozvinutých zemích je však stále mnohem vyšší.

Internetová přípojka. Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Počet uživatelů internetu letos překoná dvě miliardy

Za posledních pět let se počet uživatelů internetu zdvojnásobil. ITU upozornila, že na celém světě žije zhruba 6,9 miliardy obyvatel.

V letošním roce se má počet nových uživatelů zvýšit o 226 miliónů. Z toho bude 162 miliónů z rozvíjejících se zemí. Do konce roku 2010 bude mít přístup k internetu 71 procent obyvatel rozvinutých zemí, v rozvojových zemích to bude pouze 21 procent obyvatel.

V Evropě má internet 65 procent populace. Na americkém kontinentu je to 55 procent populace. V Africe však pouze 9,6 procenta a v oblasti Asie a Tichomoří 21,9 procenta.

Podle ITU je pro rozvojové země důležitá hlavně výstavba vysokorychlostního připojení. Zásadní je zde připojení k internetu ve školách, v práci a na veřejných místech, protože internet zde má jen 13,5 procenta domácností. V rozvinutých zemí je to 65 procent domácností, napsala agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků