Hlavní obsah

Origami Microsoftu: hybrid mezi osobním PC a minilaptopem

Nový ultra-mobilní osobní počítač (UMPC), jehož nástin představil Microsoft v průběhu února na stránkách origamiproject.com, se na trhu objeví v dubnu. Jeho prvními výrobci budou společnosti Samsung a Asustek.

Origami Microsoftu: hybrid mezi osobním PC a minilaptopem

UMPC neváží více než jeden kilogram. Jeho obrazovku tvoří dotekový displej s uhlopříčkou 17,8 centimetrů. Počítač pohání mikroprocesor společnosti Intel a upravený operační systém Microsoft Windows XP Tablet PC.

Podle Samsungu bude UMPC jakýmsi typem kapesního organizéru, audio/video přehrávačem, přijímačem mobilního televizního vysílání, ale také stroj, na němž bude možné provozovat hry nebo jím plně nahradit notebook. [celá zpráva] Jak přístroj funguje lze vidět například na webu Digital Kitchen (video).

UMPC bude také možné bezdrátově připojit k internetu, bude podporovat externí pevné disky. Jeho cílem však není plně nahradit klasický stolní počítač.

Microsoft vidí v tomto typu zařízení budoucnost mobilní výpočetní techniky. Firma věří, že se UMPC stane jednoho dne stejně všudypřítomným a řekněme i nezbytným přístrojem jako je v současnosti mobilní telefon.

Dodejme, že miniaturní počítač udrží při životě vestavěná baterie kolem tří hodin. Jeho cena se pohybuje od 600 do 1000 dolarů v závislosti na výbavě (od 14 400 do 24 000 korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků