Hlavní obsah

On-line hry: V legendárním Melior Annis byl započat další věk

Dnes se podíváme na trochu netradiční, ale zato doslovný pojem "online hra" vystihující strategii Melior Annis, jež v rámci tzv. textových titulů patří mezi opravdové klenoty domácí tvorby. Ať už jde o bohatou a dlouhou historii či obrovskou fanouškovskou základnu, kterou si během ní vybudovala.

On-line hry: V legendárním Melior Annis byl započat další věk

Legenda přichází nejen s novým věkem, ale také změnami

Počátky Melior Annis se datují do roku 1999, kdy se skupina přátel společnými silami rozhodla vytvořit online tahovou strategii, která byla o dva roky později představena veřejnosti. Tehdy možná nikdo z původních tvůrců netušil, jakému masivnímu nadšení se jejich dílu brzy dostane. Vždyť během uplynulých let se do fantasy bojů zapojily tisíce hráčů, v dobách největší slávy jich spolu soupeřilo i více jak deset tisíc najednou.

MA, jak zní zkratka této onlinovky, se dělí na tzv. věky, které se ročně odehrají tři, každý trvá zhruba čtyři měsíce a hráčské provincie v nich spolu soupeří tak dlouho, dokud se jedné z nich nepodaří dobýt město. Ovšem před tím, než na něj kdokoliv z dobyvatelů může zaútočit, si musí u svých soupeřů vytvořit dostatečnou slávu a postupně pokořit osm bran, jež město ochraňují.

Ty jsou stále silnější a silnější, a proto je zapotřebí pořádně zajistit ekonomiku svého panství, abyste za její pomoci mohli vytvořit dostatečnou armádu a v neposlední řadě spolupracovat s aliančními bojovníky. Stejně jako v běžných počítačových online titulech, ani zde totiž nejste pouze za sebe, ale pomáhají vám i hráči z aliancí, které jsou rozděleny do třech proti sobě soupeřících přesvědčení (dobrá, zlá a neutrální strana) a jež by se vlastně daly přirovnat k nám známým týmům či klanům.

A proč se Melior Annis vlastně těší takové oblibě? Během spousty let a věků zkušeností autoři vytvořili z této zábavné tahovky velmi variabilní, ale zároveň vyrovnanou strategii, která nabízí spoustu možností, jakým stylem hrát, ať už jde o zvolené povolání (celkově jich je zde 12, například Druid, Theurg, Iluzionista, Vědma nebo třeba Alchymista) či skládání armády (může být pozemní, letecká, bojová, střelecká a především různě kombinovaná).

Aby fanoušky MA nikdy neomrzelo, mezi jednotlivými věky probíhají v povoláních i u jejich unikátních jednotek změny a přicházejí nové funkce, které hru stále více balancují a hlavně obohacují. Tento prvek dobře znají i hráči Warcraft III: DotA. Nechybí ani mód pro nováčky, jenž vám usnadní "rozjezd" provincie a obsáhlá MA Wiki s detailními tutoriály, popisy, tipy a triky.

Pokud si chcete Melior Annis vyzkoušet na vlastní kůži, navštivte adresu www.meliorannis.com. Pro začátek ale nezapomeňte, že každému hráči je dovoleno vlastnit pouze jednu založenou provincii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků