Hlavní obsah

On-line hry: Světový turnaj ESWC je za námi

Minulý týden byl velmi bohatý na události ve světě profesionálních hráčů počítačových her, současně se totiž konaly dvě velké světové akce - Electronic Sports World Cup ve Francii a Cyberathlete Professional League v USA. Na ESWC se představili i čeští reprezentanti, ale na medaile nedosáhli.

On-line hry: Světový turnaj ESWC je za námi

Zprávy z domova

  • Vítězem Mezihernového turnaje ve Vietcongu se stal klan Snap Dawn, když ve finále porazil zástupce multiherního klanu NecroRaisers. Vítězové získali finanční prémii 2500 Kč, týmy na medailových pozicích pak kromě toho i volné hodin v hernách sítě PG Cyber Café.
  • Prvním kolem začal Broodwar turnaj o MP3 přehrávač na ProGamers. I přes technické problémy se nakonec vše odehrálo v pořádku, pořadí zatím vede bio.Energy, za ním následují dva hráči klanu CDS - Gantrior a Blooder.
  • S drobným zpožděním byla dohrána Bluetone PG liga ve hře NHL 2005. Ve finále si po těsných hrách poradil [IK]Dandy s [IK]Agentem, vítěz Dandy vyhrál prémii 3000 Kč a také bodíky do hodnocení ČMSP klasifikace v této hře.
  • Za dva týdny začíná populární turnaj stratégů - Rýmařov Summer 2k5, na němž se představí domácí špička ve hrách Starcraft: Broodwar a Warcraft III, zřejmě přijedou i borci ze zahraničí. Registrace do turnaje probíhají na této adrese.

 

Obrázek ze hry NHL 2005.
Zdroj:
www.ea.com

 

Electronic Sports World Cup - výsledky

Jedním z největších světových turnajů je už poněkolikáté Electronic Sports World Cup, jehož finále se konalo v termínu 6.-10. července v Paříži. Francouzští pořadatelé si i tentokrát dali záležet a připravili skvělé podmínky nejen pro hráče, ale i pro diváky nebo novináře. Celkem byli na tomto mistrovství přítomni zástupci 50 zemí světa, mezi nimi byli i Češi a Slováci, jejichž společnou kvalifikaci pořádali čeští ProGamers.

Oficiálních herních turnajů bylo na ESWC šest - tři z nich byly pouze pro pozvané hráče/týmy, do tří se účastníci kvalifikovali prostřednictvím národních kvalifikací. Do pozvaných turnajů nikdo z našich nezasáhl, naopak všechny "otevřené" turnaje byly českými či slovenskými hráči obsazeny.

Diváci čekají na finálový zápas turnaje v Counter-Striku na ESWC.
Foto:
www.progamers.cz

Counter-Strike turnaj byl nejštědřeji dotován (120 000 dolarů), a tak není divu, že se na něj sjela opravdu špičková konkurence. Naši domácí scénu zastupoval slovenský klan i.defeaters, ale i přes remízu s brazilským týmem a výhru nad Thajci to na postup z našlapané skupiny nestačilo. Ve finále se potkali Američané z týmu compLexity a Dánové z SK Gaming a po poměrně jednoznačném vítězství 16:6 se radovali borci ze zámoří.

1. místo: compLexity (USA) - 40 000 dolarů
2. místo: SK Gaming (Dánsko) - 26 000 dolarů
3. místo: mousesports (Německo) - 18 000 dolarů

Warcraft III turnaj nás zajímal zřejmě nejvíce, neboť oba naši zástupci měli reálné šance na postup ze skupiny. To se podařilo Giacomovi z AMD Cyber Teamu, který obsadil konečné 9.-16. místo a nebýt těžkého vylosování v osmifinálové skupině, mohl být i výše. Ve finále se utkali Giacomovi přemožitelé z osmifinálové skupiny, Holanďan 4K^Grubby a Rus SK.Deadman. Favorit Grubby zvítězil 2:0, třetí místo bral Korejec Reign.

1. místo: 4K^Grubby (Nizozemsko) - 13 000 dolarů
2. místo: SK.Deadman (Rusko) - 9 000 dolarů
3. místo: Reign (Jižní Korea) - 6 000 dolarů

Posledním turnajem s českým zastoupením byl Pro Evolution Soccer 4, kde domácí kvalifikaci vyhrál Vortex. Bohužel čeští hráči nemají kontakt se světovou špičkou, a tak byl postup ze základní skupiny nad jeho síly. Vítězstvím v turnaji překvapil všechny reprezentant Saúdské Arábie s přezdívkou ArabianJoker, i jeho finálový soupeř Mike pochází z progamingově nepříliš vyspělé oblasti, a to konkrétně z Karibiku.

1. místo: ArabianJoker (Saúdská Arábie) - 13 000 dolarů
2. místo: Mike (Karibská oblast) - 9 000 dolarů
3. místo: Legre (Španělsko) - 6 000 dolarů

Český reprezentant ACT.Giacomo při hře na ESWC.
Foto:
www.progamers.cz

Zajímavý (nejen z herního hlediska) byl turnaj dívčích týmů v Counter-Striku, který má na ESWC tradici. Letos nejlépe vyladily formu Američanky z týmu Girls Got Game, stříbro obhájily z loňska Ladies.AMD reprezentující Brazílii.

Příští týden se podíváme na výsledky turnaj CPL Summer, pokud vás zajímají zážitky domácích hráčů nebo novinářů z ESWC, pak se podívejte zde, zde anebo tady.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků