Hlavní obsah

On-line hry: Legendární klub se hlásí zpět do služby

NecroRaisers, eSuba a nEophyte, to jsou bezesporu tři největší giganti tuzemského progamingu, kterým ostatní nešlapou ani na paty. Ovšem po dobu posledního roku jsme se na soutěžích setkávali pouze s prvními dvěma zmíněnými, zatímco třetí se potýkal s existenční krizí. To se naštěstí mění a nEph hlásí svůj velký comeback!

On-line hry: Legendární klub se hlásí zpět do služby

Vedení nových nEophyte vsadilo na osvědčenou klasiku

Dosud posledním představením klubu nEophyte, jenž dlouhá léta úspěšně zastával pozici domácí jedničky a byl vlastně také ikonou česko-slovenského profesionálního hraní, byla akce World GameMasters Tournament 2009, která se konala v listopadu loňského roku na brněnském veletrhu Digitex. Pak se tým kvůli údajným finančním problémům tehdejšího majitele rozpadl a na svou bohatou historii plnou úspěchů a předních umístění se téměř nedůstojně rozloučil s herní scénou.

Mnohé jeho fanoušky, kterých se i nyní najde mnoho, tudíž velmi potěšila zpráva o návratu v podání nového vedení. Tomu se stále silnou značku nEph podařilo odkoupit a pomalu ji zase dát do chodu. Jak jsme se dozvěděli přímo z úst jednoho ze současných manažerů, prvotním úkolem je zajistit správné fungování a opětovné vydobytí trochu zašlého jména, k čemuž by měly pomoct především první dvě akvizice, které celek povolal.

Na očích hráčské veřejnosti bude zejména sestava ve složení zEro, pepik, Fantomas, arsas, smalito, která bude nEophyte reprezentovat v Counter-Strike 1.6, u nás nadále nejpopulárnějším titulu. Ta sice loni vyhrála domácí turnaj World Cyber Games, ale hned na začátek GIGABYTE ligy na PLAYzone, u nás největší online soutěži, si ustřihla pořádný kus ostudy, když obdržela dvě žluté karty a následně i vyloučení ze soutěže za porušení pravidel.

Tým, který dříve působil jako Clanless či NecroRaisers, bude mít tedy mnohem náročnější začátek než jeho kolegové z Call of Duty 4. Ti nEophyte zastupují v sestavě ThOmAs, mausen, brody, GeorgE a Hitch (první tři hráli za nEph už na WGT 2009), ve které působili u konkurenčních Authority Gaming. Start se těmto borcům podařil na výbornou, když se kromě první SuperGamer ligy probojovali také mezi 24 nejlepších evropských celků v soutěži EMS.

Pro blaho trochu skomírajícího česko-slovenského progamingu doufejme, že se nEph jejich comeback vydaří a tato organizace opět bude patřit na výsluní, které by jí slušelo. Pak bychom se měli dočkat dalších klubových posil, které jsou předběžně naplánovány na rok 2011.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků