Hlavní obsah
Prezident Česko-slovensko-čínské komory Roman Spáčil při prezentaci na setkání českých a čínských firem Foto: Šárka Štveráková

On-line hry: 1. evropská televize o progamingu

V dnešním článku o on-line hry hrách se kromě informací a výsledků z domova a ze světa podíváme na připravované turnaje, které pro své členy chystá Českomoravský svaz progamingu.

Prezident Česko-slovensko-čínské komory Roman Spáčil při prezentaci na setkání českých a čínských firem Foto: Šárka Štveráková
On-line hry: 1. evropská televize o progamingu

Zprávy z domova

  • Vítězem Silesia Clan League pro české a slovenské týmy ve Starcraft: Broodwaru se stal tým CDS, který ve finále porazil INOR v poměru 5:0. CDS tak obhájili své vítězství z minulé sezóny a potvrdili pozici nejlepšího českého týmu.
  • V pražské herně JRC se tuto sobotu odehraje kvalifikace na turnaj Euro Cyber Games ve hře Counter-Strike. Přihlásilo se sice jen 6 týmů, ale přesto nechybí nikdo z trojice nejsilnějších domácích týmů - AMD Cyber Team, nEophyte a SkyRiders.
  • Českomoravský svaz progamingu zveřejnil na svých stránkách seznam lidí, kteří nemají zaplacené členské poplatky. Posledním termínem pro zaplacení je 25. únor, pak ČMSP neplatiče vyloučí z probíhajících lig. Uvidíme, jestli bude vyloučen i někdo z domácí špičky nebo ne.
  • Tradiční LAN turnaj BW Spring se uskuteční i v roce 2005, a to konkrétně 8.-10. dubna. Pořadatelé chtějí přivítat v Rýmařově co nejvíce strategicky pozitivních lidí, a tak rozšířili sortiment hraných her mimo Broodwaru i na Warcraft III.

 

Členové týmu CDS ve slušivých klanových oblečcích.
Foto:
www.clancds.cz

 

Zprávy ze světa

  • V Dánsku bude jako v první evropské zemi spuštěn televizní kanál věnující se 24 hodin denně profesionálnímu hraní a elektronickým sportům vůbec. Program budou moci sledovat zákazníci kabelové televize Danish Broadband, zatím je projekt v testovací fázi.
  • Nejúspěšnější světový herní tým SK Gaming přijal do svých řad CS sekci dánského klanu The Titans. Dánové by měli nahradit Švédy, kteří z týmu odešli po vypršení smluv, rozhodně ale nemají lehkou pozici, neboť jejich předchůdci vyhráli, co se dalo.
  • Vítězi prvního zastavení CPL World Tour v Turecku se stali fnatic|VoO (Nizozemsko - Painkiller), Catch Gamer (Norsko - Counter-Strike) a 4K^Grubby (Nizozemsko - Warcraft III). V turnaji si hráči zahráli celkem o 50 000 dolarů, další turnaj se uskuteční počátkem dubna v Barceloně.
  • Na slovenské CS scéně se udály zajímavé přesuny, které se týkají dvou nejlepších týmů. Podrobnější informace najdete zde, oba zúčastněné klany defeaters.iGAMES a fu.sk'SGC chtějí uloupit trůn slovenské jedničky a prosadit se i na české scéně.

 

Kalendář domácích akcí pro nadcházející měsíce

Ačkoliv je většinou první polovina roku spíše rozjezdem před velkými akcemi v průběhu prázdnin či na podzim, přesto i teď chtějí hráči měřit své síly. Podívejme se, jaké možnosti jim k tomu přichystal Českomoravský svaz progamingu.

Mezihernové ČMSP turnaje:
20. února - Logitech.Vietcong (5vs5)
6. března - AMD.Counter-Strike (5vs5)
20. března - nVIDIA.Warcraft 3 (1vs1)
3. dubna - Logitech.Vietcong (5vs5)
17. dubna - AMD.Counter-Strike (5vs5)
1. května - nVIDIA.Warcraft 3 (1vs1)
15. května - Logitech.Vietcong (5vs5)
29. května - AMD.Counter-Strike (5vs5)

Mezihernové turnaje se konají v hernách sítě PG Cyber Café po celé České republice. V současné sobě je do projektu PGCC zapojeno 19 heren, a tak si snad každý najde tu svoji, odkud může soupeřit s ostatními. Dalšími hrami, v nichž se uskuteční Mezihernové turnaje, jsou NHL 2005 a Starcraft: Broodwar. Termíny těchto turnajů budou zveřejněny v nejbližší době.

Pohled na AMD.PG Challenge.004, která se uskutečnila v Karlových Varech.
Foto:
www.pgchallenge.com

Kromě těchto pravidelných turnajů se chystají i LAN akce ve hrách Lord of the Rings: Battle for Middle-Earth, FIFA 2005, Need for Speed Underground 2, Battlefield: Vietnam a Command  Conquer: Generals. Na termín 23.-26. června se připravuje velká LAN akce pro všechny příznivce síťového hraní - AMD.PG Challenge. Prozradím jen, že letošní PGCH se uskuteční v Praze, více informací se dozvíte v nejbližších týdnech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků