Hlavní obsah
Foto: Jan Novotný

Nová zvukovka Audigy 4 Pro stojí jako celý počítač

Společnost Creative, která stojí za úspěšnými zvukovými kartami Sound Blaster Live a Audigy, představila svůj nový model Audigy 4 Pro, který je určen nejnáročnějším uživatelům. Za novinku si však bude nutno výrazně připlatit.

Foto: Jan Novotný
Nová zvukovka Audigy 4 Pro stojí jako celý počítač

Nejlepší zvukovka od této firmy je vybavena novým zvukovým procesorem s 32bitovým zpracováním signálu a umožňuje připojit až 8 reproduktorů (systém 7.1). Díky certifikátu THX a Dolby Digital EX splňuje nejpřísnější měřítka pro kvalitu zvuku.

Majitelé této zvukové karty navíc ocení dva vysokorychlostní FireWire porty, které slouží např. pro připojení digitální kamery a zatím nejsou zcela běžnou součástí základních desek počítačů. Nechybí ani podpora standardu EAX ve verzi 4.0 ADVANCED HD pro kvalitní prostorový zvuk v počítačových hrách. Podrobné technické parametry lze najít na webu firmy.

Audigy 4 Pro přijde na 249 euro

Mnoho uživatelů však zažije šok v případě, že se podívá na cenovku nového Audigy. To se v Evropě bude prodávat za 249 euro, což je v přepočtu necelých 8 tisíc korun. Za takové peníze už ale dnes lze sehnat celý počítač bez monitoru.

Anketa
Jakou zvukovou kartu máte v počítači?
integrovanou na základní desce
30.1 %
SoundBlaster Live
33.9 %
SoundBlaster Audigy
26.6 %
jinou
9.4 %
Celkem hlasovalo 286 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků