Hlavní obsah
Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Největší internetovou skokankou roku 2018 je Ester Ledecká

Společnost Seznam.cz zveřejnila statistiky největších internetových skokanů za loňský rok. V kategorii Osobnosti získala prvenství snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká. Skokany bohužel poznamenaly i smutné události – úmrtí herce Jakuba Zedníčka, který se po druhé tenistce Lucii Šafářové umístil v žebříčku na třetím místě. Jde o jména, která Češi hledali častěji než o rok dříve.

Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká Foto: Vlastimil Vacek, Právo
Největší internetovou skokankou roku 2018 je Ester Ledecká

Žebříček společnosti Seznam.cz je rozdělen do několika kategorií a každoročně odráží události, o které se Češi na internetu nejvíce zajímali. Jde o výrazy, které lidé hledali výrazně více než v předchozím roce.

„Mezi nejvýznamnější a nejhledanější témata roku se zařadilo také několik významných sportovních akcí v čele s hokejovým mistrovstvím světa. Hokej a fotbal obsadily první tři místa mezi volnočasovými událostmi. Hned v závěsu za nimi byly Tour de France a Velká pardubická,“ komentoval výsledky žebříčku Michal Sedláček, produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání.

Sport hrál prim

Sportovně nabitý rok se promítl podle něj i do skokanů mezi osobnostmi. „Kromě dvojnásobné olympijské vítězky Ester Ledecké, která s velkým přehledem obsadila první místo, se do něj probojovala i česká tenistka a čtyřnásobná vítězka Fed Cupu Lucie Šafářová. Češi si ji kromě sportu často hledali i v souvislosti s jejím vztahem s rozvádějícím se hokejistou Tomášem Plekancem. Ten byl ve stejném žebříčku na osmém místě,“ prohlásil Sedláček.

Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková při finále taneční soutěže Stardance.

Foto: Petr Horník, Právo

Dalšími sportovci z první desítky osobností jsou například trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková nebo další olympijská vítězka, česká snowboardistka závodící ve snowboardcrossu Eva Samková.

Mezi osobnostmi byli ale také lidé známí z televizních obrazovek či divadelních prken, například moderátorka Světlana Witowská, zpěvačka Tereza Mašková nebo herec Jakub Zedníček, který začátkem loňského roku nenadále zemřel.

StarDance a internetové seriály

„Mezi další události, které se vloni dostaly do popředí zájmu uživatelů internetu, patří příběh 22leté Češky Terezy H., která už rok tráví v pákistánském vězení za pašování drog. Stejně tak se lidé zajímali o smrtelně jedovatou mambu zelenou, která loni v říjnu unikla z bytu v pražských Hlubočepech poté, co uštkla svou majitelku. Mezi skokany patřila i svatba prince Harryho nebo útok žraloka na českého turistu v Egyptě během hlavní letní sezony,“ zdůraznil Sedláček.

Obrazovky ovládla StarDance a internetové seriály. „Ze zábavy u obrazovek různých typů, ať už televizních, počítačových, tabletových, nebo telefonních, se stal největším skokanem pořad České televize StarDance, který silně bodoval v závěru roku. Lidé ale také hojně hledali například hudební show Superstar, pořad Prima krimi nebo Československo má talent. Z internetové produkce v žebříčku skokanů nejvíce poskočily seriály Stream.cz Kadeřnictví nebo Přijela pouť,“ uzavřel Sedláček.

Kompletní Seznam skokanů českého internetu za rok 2018 naleznete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků