Hlavní obsah
Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Největší internetovou skokankou roku 2018 je Ester Ledecká

Společnost Seznam.cz zveřejnila statistiky největších internetových skokanů za loňský rok. V kategorii Osobnosti získala prvenství snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká. Skokany bohužel poznamenaly i smutné události – úmrtí herce Jakuba Zedníčka, který se po druhé tenistce Lucii Šafářové umístil v žebříčku na třetím místě. Jde o jména, která Češi hledali častěji než o rok dříve.

Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká Foto: Vlastimil Vacek, Právo
Největší internetovou skokankou roku 2018 je Ester Ledecká

Žebříček společnosti Seznam.cz je rozdělen do několika kategorií a každoročně odráží události, o které se Češi na internetu nejvíce zajímali. Jde o výrazy, které lidé hledali výrazně více než v předchozím roce.

„Mezi nejvýznamnější a nejhledanější témata roku se zařadilo také několik významných sportovních akcí v čele s hokejovým mistrovstvím světa. Hokej a fotbal obsadily první tři místa mezi volnočasovými událostmi. Hned v závěsu za nimi byly Tour de France a Velká pardubická,“ komentoval výsledky žebříčku Michal Sedláček, produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání.

Sport hrál prim

Sportovně nabitý rok se promítl podle něj i do skokanů mezi osobnostmi. „Kromě dvojnásobné olympijské vítězky Ester Ledecké, která s velkým přehledem obsadila první místo, se do něj probojovala i česká tenistka a čtyřnásobná vítězka Fed Cupu Lucie Šafářová. Češi si ji kromě sportu často hledali i v souvislosti s jejím vztahem s rozvádějícím se hokejistou Tomášem Plekancem. Ten byl ve stejném žebříčku na osmém místě,“ prohlásil Sedláček.

Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková při finále taneční soutěže Stardance.

Foto: Petr Horník, Právo

Dalšími sportovci z první desítky osobností jsou například trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková nebo další olympijská vítězka, česká snowboardistka závodící ve snowboardcrossu Eva Samková.

Mezi osobnostmi byli ale také lidé známí z televizních obrazovek či divadelních prken, například moderátorka Světlana Witowská, zpěvačka Tereza Mašková nebo herec Jakub Zedníček, který začátkem loňského roku nenadále zemřel.

StarDance a internetové seriály

„Mezi další události, které se vloni dostaly do popředí zájmu uživatelů internetu, patří příběh 22leté Češky Terezy H., která už rok tráví v pákistánském vězení za pašování drog. Stejně tak se lidé zajímali o smrtelně jedovatou mambu zelenou, která loni v říjnu unikla z bytu v pražských Hlubočepech poté, co uštkla svou majitelku. Mezi skokany patřila i svatba prince Harryho nebo útok žraloka na českého turistu v Egyptě během hlavní letní sezony,“ zdůraznil Sedláček.

Obrazovky ovládla StarDance a internetové seriály. „Ze zábavy u obrazovek různých typů, ať už televizních, počítačových, tabletových, nebo telefonních, se stal největším skokanem pořad České televize StarDance, který silně bodoval v závěru roku. Lidé ale také hojně hledali například hudební show Superstar, pořad Prima krimi nebo Československo má talent. Z internetové produkce v žebříčku skokanů nejvíce poskočily seriály Stream.cz Kadeřnictví nebo Přijela pouť,“ uzavřel Sedláček.

Kompletní Seznam skokanů českého internetu za rok 2018 naleznete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků