Hlavní obsah

Naučte se na webu jódlovat

Naučte se na webu jódlovat Dnes bychom vám rádi představili webovou prezentaci pana Gerharda Katholnigga z bavorského Geretsriedu. Pan Katholnigg je bývalý počítačový poradce, nyní důchodce. Dvě z jeho velikých vášní jsou jódlování a internet.

Naučte se na webu jódlovat

A tyto koníčky spojil na webu pod doménou www.jodelkurs.de. Jak sám název napovídá, jde o kursy jódlování, tedy předmětu, pro který by jistě většina hudbymilovných Čechů potřebovala doučování.

Jak známo, o vkusu se dá přít stejně jako o kráse jódlování či o kráse webu. Jedno však prezentace pana Katholniga nepostrádá: nápaditost. To přináší ovoce, neboť studenti jódlování přicházejí v hojném počtu, a to ze všech možných koutů světa. Dokonce z Ameriky, Turecka či z Japonska.

Co asi nevíte: existuje celé množství různých způsobů tohoto zpěvného projevu. Ten snad nejznámější druh je jódlování alpské a právě tomuto způsobu je kurs zasvěcen. Zájemci zde mohou absolvovat 10 učebních lekcí přinášejících základy jódlování.

"Chci dosáhnout toho, aby každý účastník kursu na konci ke své radosti mohl říci: Hej, já jsem se na internetu naučil jódlovat!" prozrazuje pan Katholnigg.

Když proděláte všech deset lekcí a jódlování pak ovládáte, uděláte svému učiteli radost, když mu o tom pošlete krátkou zprávu. K ní můžete přiložit ukázku vašeho umu v přiloženém zvukovém souboru. Nejlépe ve formátu waw. Váš audio příspěvek pak autor zhodnotí. V případě jeho spokojenosti vám zašle ocenění Jodel Award, které si pak můžete strčit kupříkladu na vaši domovskou stránku nebo obrazovku vašeho počítače. Všichni vaši přátelé vám zajisté takové ocenění budou závidět.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků