Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters

Na Ukrajině byl podle médií unesen šéf bitcoinové burzy Exmo

Na Ukrajině byl podle médií unesen šéf bitcoinové burzy Exmo Bitcoin. Čtyřicetiletý Pavel Lerner byl v úterý při odchodu ze své kyjevské kanceláře přepaden muži v kuklách a přinucen nasednout do černého mercedesu, informují podle serveru BBC ruská a ukrajinská média. Burza Exmo se ve čtvrtek stala terčem hackerského útoku, který na určitou dobu narušil její provoz.

Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters
Na Ukrajině byl podle médií unesen šéf bitcoinové burzy Exmo

Kyjevská policie potvrdila, že v úterý byl unesen muž, nezveřejnila však jeho totožnost. Lerner je přední ruský odborník na technologii blockchain, která je základem digitální měny bitcoin, píše BBC.

Pavel Lerner

Na platformě Bitstamp se ve čtvrtek večer cena bitcoinu pohybovala kolem 14 000 dolarů (zhruba 300 000 Kč). Na začátku letošního roku přitom jeden bitcoin stál méně než 1000 dolarů.

Virtuální měna bitcoin vznikla v roce 2009, větší popularitě se ale těší v posledních letech. Vytvořena byla tak, aby se nedala ovlivňovat žádnou vládou ani centrální bankou.

Kybernetické mince „razí“ síť počítačů se specializovaným softwarem naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové mince stabilním, ale stále klesajícím tempem. Počet mincí v oběhu má dosáhnout nakonec 21 miliónů, což má být kolem roku 2140.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků