Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Geeksphone

Mobilní internet v červnu zrychlil na 3,2 Mbit/s 

Mobilní internet u tuzemských operátorů v červnu zrychlil proti předchozímu měsíci v průměru o šest procent na téměř 3,2 megabitu za sekundu. Důvodem je postupné zavádění technologie LTE. Vyplývá to z měření serveru DSL.cz.

Ilustrační foto Foto: Geeksphone
Mobilní internet v červnu zrychlil na 3,2 Mbit/s 

Největší nárůst zaznamenal T-Mobile, u kterého průměrná rychlost stoupla o 14 procent na 6,5 Mbit/s. Operátorovi tak patří první příčka před Vodafonem, u kterého přenosová rychlost dat vzrostla o jedno procento na 5,5 Mbit/s, a Telefónikou s růstem o čtyři procenta na 3,5 Mbit/s.

Rychlost kabelového internetu jako celek klesla v průměru o 12 procent na 18,6 Mbit/s. Meziročně ale o dvě procenta vzrostla. Připojení přes xDSL meziročně zrychlilo o 38 procent na deset Mbit/s. Připojení po optických vláknech zrychlilo proti květnu o jedno procento na 26,3 Mbit/s a meziročně pak o 15 procent.

Již půl roku roste průměrná rychlost u bezdrátových přípojek Wi-Fi. V červnu se zvýšila z předchozích 8,2 na 8,3 Mbit/s. U jednotlivých poskytovatelů se průměr pohybuje od 3,5 do 16,7 Mbit/s.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků