Hlavní obsah
Pozvánka na koncert Foto: Snip

Mlynář chce přidat firmám pořádajícím kurzy práce s PC

Ministerstvo informatiky chce příští rok vyčlenit ze svého rozpočtu 20 miliónů korun na začátečnické kurzy práce s počítačem. V rozhovoru pro ČTK to uvedl ministr Vladimír Mlynář. Letos ministerstvo plánovalo, že mezi školící firmy rozdělí 12 miliónů, ale kvůli zpoždění jejich výběru zatím vydalo jen 6,5 miliónu korun.

Pozvánka na koncert Foto: Snip
Mlynář chce přidat firmám pořádajícím kurzy práce s PC

Kurzy na základě dotací ministerstva nyní zajišťuje pětice subjektů. V říjnu by mělo proběhnout druhé kolo výběru, kde by se mělo rozhodnout o dalších školitelích. Ti si mohou rozdělit až 1,5 miliónu korun.

Rozjezd letošního ročníku kurzů práce s počítačem nabral několikaměsíční zpoždění, protože Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil výsledek výběrového řízení na dva realizátory projektu a ministerstvo muselo zvolit jiný systém financování. Dotační systém je podle ministra pružnější a umožňuje zapojení více subjektů podle jednotlivých regionů.

Kurzem prošlo 30 tisíc lidí

Kurzy loni absolvovalo 30 000 lidí, letos to bude zřejmě méně. Za jeden dvouhodinový kurz zájemce zaplatí 100 korun a ministerstvo na jednoho proškoleného přispěje 350 Kč. Školení zahrnují základy ovládání počítače a práce s internetem a vytváření textů a tabulek.

Program je součástí záměru ministerstva rozšířit počítačovou gramotnost obyvatel během čtyřletého funkčního období na polovinu populace. Ministerstvo počítá i s podporou vybavování domácností počítači.

Minulý rok mělo v tuzemsku počítač 57 procent domácností a 37 procent mělo přístup na internet. ČR tak byla třetí z nových členských zemí EU za Slovinskem a Maďarskem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků