Hlavní obsah
Eliška Novotná v doprovodu své maminky křtí kalendář společně s Evou Merhautovou fotografem Vladimírem Součkem Foto: Lenka Žáčková

Megapixelový foťák v mobilu nabídne i Nokia

Společnost Nokia představila na veletrhu CeBIT nový mobilní telefon Nokia 7610, který je prvním telefonem této společnosti vybaveným megapixelovým digitálním fotoaparátem.

Eliška Novotná v doprovodu své maminky křtí kalendář společně s Evou Merhautovou fotografem Vladimírem Součkem Foto: Lenka Žáčková
Megapixelový foťák v mobilu nabídne i Nokia

Kromě samozřejmých výhod platformy řady 60 umožňuje elegantní Nokia 7610 s tónovanými kryty v barvě rubínu či onyxu rychle a jednoduše zaznamenat, vytisknout, uložit a rozeslat obrazové snímky a videosoubory ve fotografické kvalitě. Obrázky lze vytisknout během několika sekund buď připojením ke kompatibilní tiskárně prostřednictvím technologie Bluetooth nebo pomocí boxu s tiskárnou umístěného ve značkových obchodech Nokia či fotoalbech. Aplikace Kodak Pictures integrovaná v telefonu umožňuje stáhnout obrázky do virtuálního fotoalba na internetu a podělit se o ně s ostatními.

Nokia 7610 disponuje displejem s 65 tisíci barvami, který umožňuje prohlížení statických snímků i videosekvencí zachycených vestavěným fotoaparátem stejně tak jako sledování přenosu videonahrávky v reálném čase prostřednictvím zabudovaného mobilního přehrávače RealOne. Megapixelový fotoaparát nabízí snímky v rozlišení 1152 x 864 bodů a dále disponuje čtyřnásobným digitálním zoomem a samospoušťí.

Mezi další funkce nového telefonu patří zasílání multimediálních zpráv, e-mailový klient, přehrávač hudebních formátů MP3/AAC a internetový prohlížeč. Samozřejmostí je připojení k počítači přes USB nebo Bluetooth a podpora technologie Java.

Nová třípásmová Nokia 7610 váží 118 gramů, je založena na systému Symbian, a měla by se objevit na trhu ve druhém čtvrtletí roku 2004 za předpokládanou maloobchodní cenu okolo 500 euro, což je přibližně 16 250 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků