Hlavní obsah
Eliška Novotná v doprovodu své maminky křtí kalendář společně s Evou Merhautovou fotografem Vladimírem Součkem Foto: Lenka Žáčková

Megapixelový foťák v mobilu nabídne i Nokia

Společnost Nokia představila na veletrhu CeBIT nový mobilní telefon Nokia 7610, který je prvním telefonem této společnosti vybaveným megapixelovým digitálním fotoaparátem.

Eliška Novotná v doprovodu své maminky křtí kalendář společně s Evou Merhautovou fotografem Vladimírem Součkem Foto: Lenka Žáčková
Megapixelový foťák v mobilu nabídne i Nokia

Kromě samozřejmých výhod platformy řady 60 umožňuje elegantní Nokia 7610 s tónovanými kryty v barvě rubínu či onyxu rychle a jednoduše zaznamenat, vytisknout, uložit a rozeslat obrazové snímky a videosoubory ve fotografické kvalitě. Obrázky lze vytisknout během několika sekund buď připojením ke kompatibilní tiskárně prostřednictvím technologie Bluetooth nebo pomocí boxu s tiskárnou umístěného ve značkových obchodech Nokia či fotoalbech. Aplikace Kodak Pictures integrovaná v telefonu umožňuje stáhnout obrázky do virtuálního fotoalba na internetu a podělit se o ně s ostatními.

Nokia 7610 disponuje displejem s 65 tisíci barvami, který umožňuje prohlížení statických snímků i videosekvencí zachycených vestavěným fotoaparátem stejně tak jako sledování přenosu videonahrávky v reálném čase prostřednictvím zabudovaného mobilního přehrávače RealOne. Megapixelový fotoaparát nabízí snímky v rozlišení 1152 x 864 bodů a dále disponuje čtyřnásobným digitálním zoomem a samospoušťí.

Mezi další funkce nového telefonu patří zasílání multimediálních zpráv, e-mailový klient, přehrávač hudebních formátů MP3/AAC a internetový prohlížeč. Samozřejmostí je připojení k počítači přes USB nebo Bluetooth a podpora technologie Java.

Nová třípásmová Nokia 7610 váží 118 gramů, je založena na systému Symbian, a měla by se objevit na trhu ve druhém čtvrtletí roku 2004 za předpokládanou maloobchodní cenu okolo 500 euro, což je přibližně 16 250 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků