Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Lidé se v říjnu podle Seznamu zajímali o volby i změnu času

Společnost Seznam.cz zveřejnila své pravidelné statistiky největších internetových skokanů. Zájmu lidí v říjnu neunikly krajské a senátní volby, ani přechod na zimní čas. Prvenství mezi společenskými a sportovními událostmi pak získala Velká pardubická.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Lidé se v říjnu podle Seznamu zajímali o volby i změnu času

„Přestože se volební účast pohybovala okolo 18 %, což není nijak závratné číslo, v Seznamu skokanů českého internetu se tato klíčová událost projevila poměrně výrazně a ovládla kategorii Události. Zasáhla překvapivě také do kategorie Praktické dotazy. Tam sice první dvě místa zaujaly dotazy přesný čas a změna času, ale uživatelé se vyhledávače Seznam.cz také ptali jak volit a hledali volební kalkulačku,“ řekl PR specialista společnosti Seznam.cz Jakub Šumanský.

Říjnové výsledky podle něj ovlivnila i nebesa. „Na druhém místě se totiž ve skokanech v kategorii TV pořady, filmy, seriály umístila divadelní hra České nebe, kterou bylo možné 4. 10. sledovat přímo na domovské stránce Seznam.cz. A doslova z nebe přilétl i třetí skokan v kategorii osobnosti. Stal se jím Felix Baumgartner, který seskočil ze stratosféry a stal se několikanásobným světovým rekordmanem,“ doplnil Šumanský.

Statistika internetových skokanů zachycuje dotazy, které byly v říjnu  2012 hledány mnohonásobně více, než tomu bylo v předchozím období. Jedná se tedy o dotazy, které odráží aktuální zájmy uživatelů o určitá témata, kauzy nebo produkty.

Kompletní výsledky jsou umístěny na stránkách skonani.seznam.cz. Nejzajímavější internetové skokany naleznete v následující tabulce.

Největší skokani - říjen 2012
Osobnosti
1.
Tamara Kubová
2.
Pavlína Pořízková
3.
Felix Baumgartner
4.Martin Shenar
Praktické dotazy
1.
Přesný čas
2.
Změna času 2012
3.
Návody a manuály ke stažení
4.
Volební kalkulačka
Zábava, kulturní, společenské a sportovní akce
1.
Velká pardubická 2012
2.
Rally Příbram 2012
3.
Zlatíčka 2012
4.
Nova Author Cup 2012
TV pořady, filmy, seriály
1.
Troja
2.
České nebe
3.
Nevinnost film
4.
Prostřeno 12.10.2012
yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků