Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Japonci chtějí nashromáždit miliardy na podporu umělé inteligence

Japonská investiční skupina SoftBank Group připravuje druhý investiční fond, který se zaměří na slibné start-upy podnikající v oblasti umělé inteligence. Fond hodlá během dvou až tří let zprovoznit její podnik Deepcore. Hodnota fondu má přesáhnout šest miliard jenů (1,3 miliardy Kč/55 milionů USD). Informovala o tom v úterý agentura Bloomberg.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Japonci chtějí nashromáždit miliardy na podporu umělé inteligence

Skupina SoftBank sází na technologické firmy. Prostřednictvím fondu Vision Fund, jehož hodnota se pohybuje kolem 100 miliard dolarů (2,3 bilionu Kč), už vložila miliardy dolarů do firem, jako je WeWork, která poskytuje malým firmám sdílené fyzické i virtuální pracovní prostory, Uber nebo Slack Technologies. Ta nabízí řešení pro komunikaci v rámci pracovních skupin.

Podnik Deepcore pro investice do technologických start-upů byl založen v únoru 2018. Z prostředků, které do něj vedle SoftBank vložily i firmy jako Yahoo Japan a Dentsu nebo japonský fotbalista Keisuke Honda, šly zatím investice do méně než dvacítky začínajících firem. Jeho úkolem je vytvořit nyní fond pro investice do umělé inteligence.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků