Hlavní obsah

Intel a Fujitsu budou společně vyvíjet servery na bázi Linuxu

Největší japonský výrobce počítačů, společnost Fujitsu, začne s americkou firmou Intel vyvíjet výkonné servery na bázi operačního systému Linux. S uvedením serverů na trh firmy počítají nejpozději koncem roku 2005, zatím však neuvedly, kolik serverů by chtěly ročně prodávat.

Intel a Fujitsu budou společně vyvíjet servery na bázi Linuxu

Veřejný sektor i některé finanční instituce v Japonsku mají informační systémy na bázi Linuxu ve větší oblibě, protože tyto systémy nabízejí větší zabezpečení. Navíc jsou i flexibilnější, podotýká agentura Reuters.

Společnost Fujitsu na Linux dost spoléhá a proto se zaměřuje na vývoj softwaru a zvýšení tržeb za prodej serverů, které na bázi Linuxu pracují. Japonský list Nihon keizai šimbun napsal, že firma chce mít do března 2007 za výrobky spojené s Linuxem tržby až 350 miliard jenů.

Zástupci Fujitsu uvedli, že už v roce 2006 plánují za prodej serverů na bázi Linuxu tržby asi 100 miliard jenů. To je asi 847 milionů dolarů. Globální trh s těmito servery by však měl mít tou dobou hodnotu kolem 300 miliard jenů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků