Hlavní obsah

Hackeři ukradli plány sídla australské tajné služby, stopy vedou do Číny

Hackeři ukradli plány nového sídla australské výzvědné služby. Podle portálu brisbanetimes.com.au se útočníkům z Číny podařilo získat plány jednotlivých podlaží, nákresy rozvodů komunikačních kabelů, serverů a bezpečnostních systémů.

Hackeři ukradli plány sídla australské tajné služby, stopy vedou do Číny

Hackeři údajně pronikli do systému jednoho z dodavatelů, který se na stavbě velitelství tajné služby ASIO za 631 miliónů australských dolarů (12,2 miliardy korun) podílí. Podle australské televize ABC se dostali také k tajným materiálům na ministerstvu zahraničí a obchodu.

ABC v souvislosti s nejnovějšími incidenty uvedla, že australské společnosti čelí podle všeho mnohem intenzivnější vlně útoků z Číny, než se doposud myslelo. Terčem byl již mimo jiné ocelářský gigant BlueScope Steel nebo výrobce vojenských a civilních komunikačních zařízení Codan.

Vlivná politická strana Zelení údajný hackerský útok označila jako "bezpečnostní kiks epických rozměrů" a vyzvala k prošetření události. Vláda nicméně odmítla podle Reuters bezpečnostní průlom potvrdit. Útok opětovně oživil volání po tom, aby vládní agentury povinně zveřejňovaly informace, zda je napadli hackeři.

Ministr zahraničí Bob Carr prohlásil, že záležitost nepoškodí vztahy s Čínou, která je pro Austrálii největším obchodním partnerem. Dodal, že obvinění Číny nehodlá komentovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků