Hlavní obsah
Garmin Nüvi Foto: Novinky

Garmin stahuje kvůli výměně baterií 1,3 miliónu GPS navigací Nüvi

Výrobce navigací Garmin stahuje po celém světě kvůli výměně baterií téměř 1,3 miliónu přenosných navigačních zařízení GPS Nüvi. Firma uvedla, že se baterie v přístroji mohou přehřívat a hrozí vzplanutí.

Garmin Nüvi Foto: Novinky
Garmin stahuje kvůli výměně baterií 1,3 miliónu GPS navigací Nüvi

Garmin upřesnil, že již zaznamenal méně než deset případu přehřátí baterií. Žádné však nezpůsobilo škody na majetku ani zranění. Baterie pro přístroj poskytuje externí firma, která slíbila, že se bude podílet na nákladech na výměnu. Garmin proto nečeká, že by výměna baterií výrazněji ovlivnila jeho celkové hospodaření.

Společnost současně varovala, že majitelé přístrojů by se neměli pokoušet vyjmout nebo vyměnit baterie sami. Požádala je, aby vyhledali autorizovanou opravnu.

Problémy s bateriemi přicházejí v době, kdy prudce klesá prodej přenosných navigačních přístrojů. Důvodem je rostoucí oblíbenost chytrých telefonů s navigací. Prodej přenosných přístrojů se na celkových příjmech Garminu v minulém čtvrtletí podílel zhruba polovinou. Firma prodala celkem čtyři milióny těchto přístrojů, napsaly agentury AP a Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků