Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Facebook zatočí s násilnickými a xenofobními příspěvky. Začne v Německu

Za věrohodné hrozby bude Facebook považovat výhrůžky fyzickým násilím a xenofobní příspěvky. Zástupci této sociální sítě je budou nekompromisně mazat. K nové politice byl Facebook donucen v Německu po vlně kritiky vůči jeho nečinnosti v podobných případech. Informovala o tom agentura DPA.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Facebook zatočí s násilnickými a xenofobními příspěvky. Začne v Německu

Nová politika bude mít podle mluvčí Facebooku Tiny Kulowové za následek, že „budeme v Německu blokovat mnohem více kontroverzních obsahů". Tolerance k lehkovážným komentářům s xenofobním podtextem se podle ní výrazně sníží. Podle mluvčí se nezmění nic na dosavadních zásadách komunity, tedy jakýchsi pravidlech pro používání sociální sítě, „zlepšíme ale způsob jejich vymáhání".

Lidé v Německu sociální síti Facebook v posledních měsících stále hlasitěji vyčítali, že nemaže dostatečně důsledně xenofobní komentáře a to ani poté, co na ně někteří uživatelé přímo upozorní. Jeden právník z bavorského Würzburgu podal kvůli tomu dokonce na manažery společnosti trestní oznámení. Kancléřka Angela Merkelová pak o problému v září mluvila přímo se zakladatelem sociální sítě Markem Zuckerbergem.

„Je dobře, že Facebook konečně podlehl tlaku a začne se hlásit ke své zodpovědnosti," uvedl v reakci na prohlášení společnosti německý ministr spravedlnosti Heiko Maas.

Zda se chystá Facebook podobným způsobem postupovat také v dalších evropských zemích, zatím jeho zástupci neprozradili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků