Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Patrick Sison, ČTK/AP

Facebook najme 1000 lidí v Británii. I kvůli WhatsAppu a Instagramu

Americká internetová společnost Facebook do konce letošního roku zaměstná v Londýně dalších 1000 lidí. Více než polovina pozic bude souviset s technologiemi – softwarovým inženýrstvím, podobou produktů a zpracováním dat. Část nové pracovní síly se ale bude zabývat škodlivým obsahem na internetu. Pro Facebook tak bude v Británii pracovat kolem 4000 lidí, uvedl server BBC.

Ilustrační foto Foto: Patrick Sison, ČTK/AP
Facebook najme 1000 lidí v Británii. I kvůli WhatsAppu a Instagramu

Mnoho nových pozic bude zaměřeno na vývoj nástrojů, které budou na Facebooku a dalších platformách, jako je WhatsApp, Messenger a Instagram, detekovat a odstraňovat škodlivý obsah. Přesný počet těchto pracovních míst společnost neupřesnila.

Úřady a vlády vyvíjejí na provozovatele sociálních sítí tlak, aby odstraňovaly příspěvky šířící politický extremismus či sebepoškozování, spam s politickým obsahem, teroristický obsah a podobně.

Facebook se rozhodl do organizace dohledu nad příspěvky více investovat v roce 2017 po sebevraždě Molly Russellové, řekl Steve Hatch z vedení Facebooku pro severní Evropu. Čtrnáctiletá Russellová podle rodičů spáchala sebevraždu, protože na Instagramu sledovala obsah týkající se sebevražd a sebepoškozování.

"Tragická smrt Molly Russellové nás jako společnost donutila zastavit se a přiznat si existenci problému, na který se musíme více soustředit," řekl Hatch. "Tyto změny jsme zaváděli do provozu soustavně v průběhu uplynulých 12 měsíců," dodal.

Společnost podle něj detekovala a odstranila dva miliony příspěvků z Facebooku a 800 000 dalších z Instagramu. Cílem společnosti Facebook je ze sociálních sítí odstranit veškerý škodlivý obsah, uvedl Hatch.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků