Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

ČTÚ vypsal aukci kmitočtů pro LTE. Vyvolávací cena je 734 miliónů

Český telekomunikační úřad vyhlásil aukci kmitočtů pro rychlé mobilní sítě LTE s celkovou vyvolávací cenou 734 miliónů korun. Přihlášky bude přijímat do 22. března. Oznámil to v úterý v tiskové zprávě.

Ilustrační foto Foto: Novinky
ČTÚ vypsal aukci kmitočtů pro LTE. Vyvolávací cena je 734 miliónů

Úspěšní žadatelé o frekvence v pásmech 1800 a 2600 MHz obdrží pozvání do aukční části. Po proškolení účastníků na využívání elektronického aukčního systému a zkušební aukci bude zahájena vlastní ostrá aukční fáze s podáváním nabídek na nabízené kmitočtové úseky.

ČTÚ předpokládá, že aukční fáze by měla být ukončena přiřazením konkrétních kmitočtových úseků úspěšným uchazečům v průběhu 2. čtvrtletí letošního roku.

Podmínky aukce stanoví konkrétní požadavky na pokrytí populace České republiky a současně vyžadují poskytování služeb na získaných kmitočtech s rychlostmi nejméně 5 Mbit/s v horizontu sedm let. Současně zůstávají v platnosti závazky poskytnutí služby národního roamingu a velkoobchodní nabídky podle podmínek předchozí aukce.

Další aukce se chystá

Úřad podle sdělení podmínky aukce připravil s využitím zkušeností získaných v průběhu předcházející aukce v roce 2013, opakovaně je konzultoval s veřejností a projednal je i s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

Před třemi lety stávající mobilní operátoři vydražili kmitočty v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz za celkem 8,5 miliardy korun. Sítěmi LTE pokrývají přes 80 procent populace.

Letos by měl ČTÚ v aukci rovněž prodávat kmitočty v pásmu 3,6 až 3,8 GHz pro rychlý internet. I tento tendr zdrželo čekání na snížení ročních poplatků za kmitočty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků