Hlavní obsah
Foto: Monika Čapková

Co umí vaše PC 16/2004 - Kontakty v Outlooku!

Seriál plný rad pro vaše programy a internetovou poradnu vám Novinky.cz přináší každý čtvrtek. Dnešní díl obsahuje návod, jak nastavit adresář v Outlooku...

Foto: Monika Čapková
Co umí vaše PC 16/2004 - Kontakty v Outlooku!

Jsou lidé, kteří používají pro výběr své elektronické pošty webové rozhraní. Jsou ale i tací, co používají program speciálně vyvinutý pro e-maily. Do této skupiny řadíme například oblíbený produkt Microsoft Outlook. Tato aplikace umí mnoho funkcí - jednou z nich je i funkce adresáře, kam si ukládáte své firemní či soukromé kontakty. Problém nastane, pokud jste nuceni operační systém například reinstalovat.
Jistě nebudete chtít přijít o svou poštu a své známé. Zazálohujete tedy PST soubor, ovšem ejhle, po obnově PST souboru sice maily fungují, ale adresář nepracuje. Ano, zobrazí se vám v kontaktech, ale dáte-li vytvořit nový e-mail a elektronickou adresu budete chtít vybrat z adresáře, tak to nepůjde. Outlook vám napíše, že adresář není k dispozici.

Kde je problém?

Úskalí spočívá v tom, že nemáte povoleno zobrazovat složku jako adresář.

Jak to vyřešit?

Náprava není složitá.

1) Spustíte váš poštovní program, přejdete do složky Kontakty (buďto tak, že v menu kliknete na Přejít a z otevřené kontextové nabídky vyberete Kontakty, nebo to lze také tak, že v levém dolním rohu z menu vyberete Kontakty).


2) Zobrazí se vám vaše vlastní kontakty. Kliknete tedy pravým tlačítkem myši na položku Kontakty a z otevřeného menu vyberete položku Vlastnosti.
3) Zde zvolíte záložku Adresář aplikace Outlook.
4) Pak zatrhnete zaškrtávací políčko Zobrazovat složku jako Adresář a vše odsouhlasíte stiskem tlačítka OK.

Jak posílat dotaz?

Své dotazy můžete zasílat e-mailovou zpávou na adresu mar.betka@wo.cz s tím, že do předmětu této zprávy je NUTNÉ uvést slovo PORADNA. Popřípadě stačí kliknout na nadpis PORADNA, který je v každém díle, a adresa i předmět se vám vyplní sám.

Jak odpovědět na dotaz?

Stačí, pokud kliknete na nezodpovězený dotaz, tím se spustí váš poštovní program a vy budete moci zaslat odpověď na daný problém. Pokud nemáte nastaveného poštovního klienta, odpovědi můžete zasílat na e-mailovou adresu mar.betka@wo.cz, přičemž do předmětu zprávy, prosím, uveďte vždy Poradna - Odpověď xx (kde xx je číslo dotazu). Pokud bude vaše rada řešit aktuální problém čtenáře, bude po zpracování zařazena jako Vyjádření. Pokud již byl dotaz zařazen v dalším díle do kategorie zodpovězené dotazy a vy přesto chcete zaslat další doplňující radu, můžete. Ale učiňte tak již na adresu daného tazatele, která je u každého zodpovězeného dotazu uvedena.

Zodpovězené dotazy

Dobrý den,

používám WinXP Home, motherboard je od výrobce VIA, VT8363 (AC97 Audio). Bohužel, do teď se mi nepodařila zprovoznit zvuková karta (integrovaná na desce). Ovladače typu 4in1 jsou naprosto nefunkční, na stránce výrobce není ovladač přímo pro tuto desku. Nevím, jestli to je špatnou instalací nebo problém samotných woken. PROSÍM o radu.


Děkuji, P.Hromádka

Vyjádření:

1. možnost: S největší pravděpodobností není zvukovka povolena v BIOSU, protože jinak se AC97 pod Win XP rozchodí zcela automaticky. Takže při startu počítače, před načtením Win XP, se stiskem klávesy dostat do BIOSU, kde je třeba v menu (umístění se liší od typu BIOSU) vyhledat položku ONBOARD AUDIO (AC97) a tuto přepnout na ENABLED. Konfiguraci uložit a spustit WIN XP, které se postarají o další instalaci a chod zvukovky...

2. možnost: Mám desku s tímtéž chipsetem. Na mém PC pod WIN XP na AC97 chodí tohle ovladadlo, které si můžete stáhnout z mých stránek cca: 2MB: http://olowanpi.unas.cz/ac97.rar

Přeji pěkný den, prosím o radu.V zaslaném emailu (Outlook Expres) mi jsou zasílány odkazy na internetové adresy, které se dříve při kliknutí na ně otevřely v internetovém prohlížeči. Poslední dobou se mi internetové adresy nezobrazují, musím přejít do internetového prohlížeče a adresu zadat! Podotýkám, že adresy nejsou prázdný text! Velmi mi to znepříjemňuje práci na počítači. Jak funkci zobrazování internetových adresy vyvolat přímo ze zaslaného emailu?

Děkuji za radu Richard

Vyjádření: A chodí vám tyto e-maily v HTML formátu? Pokud chodí jen v TXT, pak se ani zobrazovat nemohou.

Dobrý den,

prosím je možné na Internetu sehnat volně ke stažení šablony do Excelu nebo jiné.

Předem děkuji, s pozdravem,

M. Lohniský

Vyjádření: Ano, na stránkách www.microsoft.cz, popřípadě přímo zde: http://www.microsoft.com/cze/office/.

Dotazy k vyjádření

Dobrý den,

prosím o radu. Mám v počítači DVD mechaniku, která donedávna přehrávala filmy bez problémů. Nyní, když vložím do mechaniky DVD je nedokáže rozpoznat a chová se jako by byla prázdná. Toto se stává především u novějších filmů.

Pavel

Dobrý den,

používám IE 5.50 a v menu Nástroje - Možnosti mi zmizelo několik záložek, např. Obecné. Nemohu si nyní nastavovat domovskou stránku apod. Snažil jsem se IE opravit, ale neúspěšně. A odinstalovat nelze. A přeinstalovat lze pouze novou verzí, ale problém zůstane. Poradíte mi co s tím?

Děkuji, Milan Uzel

Dobrý den,

prosím o radu. Mám notebook s XP Home a nefungujou mi hry v MS-DOS. Když je nainstaluji a spustím, stále mi titulní strany hry běhají od shora dolů. Kamarád má taky XP HOME a stejné hry mu na něm fungují.

Děkuji, Alena

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků