Hlavní obsah
Logo společnosti Microsoft Foto: Jacky Naegelen, Reuters

Cloudové služby táhnou. Zisk Microsoftu vzrostl o více než třetinu

Americká softwarová společnost Microsoft ve druhém finančním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 38 procent na 11,65 miliardy dolarů (zhruba 267 miliard korun). Oznámila to ve čtvrtek firma, která je největším výrobcem počítačového softwaru na světě.

Logo společnosti Microsoft Foto: Jacky Naegelen, Reuters
Cloudové služby táhnou. Zisk Microsoftu vzrostl o více než třetinu

Celkové tržby společnosti se ve čtvrtletí, které skončilo 31. prosince, zvýšily o téměř 14 procent na 36,91 miliardy dolarů. Analytici je přitom podle průzkumu firmy Refinitiv odhadovali pouze na 35,68 miliardy dolarů. Akcie Microsoftu si po zveřejnění výsledků připisovaly zhruba dvě procenta.

Microsoft podle agentury DPA těžil z dobrých výsledků cloudových služeb, tedy z externího úložiště na internetu, i z přechodu zákazníků na nový operační systém Windows 10 v důsledku ukončení podpory systému Windows 7.

Tržby cloudové divize zahrnující službu Azure se zvýšily o 27 procent na 11,9 miliardy dolarů. Cloudové služby těží z toho, že se podniky snaží přesunout svoji pracovní agendu na vzdálené počítače, aby snížily své náklady na ukládaní dat a software.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků