Hlavní obsah
Po hereckém koncertu Hany Maciuchové lidé tleskali vestoje! Foto: Jaroslava Svobodová

BenQ představil nejhezčí LCD monitor současnosti

Netradiční představení LCD monitoru si připsala na své konto společnost BenQ, která svoji novinku uvedla na módní přehlídce v Miláně. Sedmnáctipalcový BenQ FP785 si to však zaslouží, neboť za svůj design získal ocenění IF Design Award 2004.

Po hereckém koncertu Hany Maciuchové lidé tleskali vestoje! Foto: Jaroslava Svobodová
BenQ představil nejhezčí LCD monitor současnosti

Nejelegantnější LCD monitor současnosti je jen 3,5 cm tenký a navrhl ho italský módní návrhář Roberto Cavalli. Podle výrobce se jeho design hodí jak do moderní kanceláře, tak i domácnosti, kde bude svého uživatele dobře reprezentovat.

A jaké jsou technické parametry? Velice slušné, i když v designu je přeci jen nový BenQ o něco silnější. Jas výrobce udává na 250 cd/m2, kontrastní poměr je nadprůměrných 600:1 a úhly pohledu dostatečných 170 stupňů v horizontálním i vertikálním směru.

:. Prohlédněte si nový LCD monitor ve fotogalerii.

Pro domácí uživatele může být trochu zklamání doba odezvy 25 ms, zejména když v současnosti BenQ nabízí i modely s 8 ms. Zato potěší přítomnost jak analogového, tak i digitálního (DVI) konektoru pro připojení k počítači. Za neotřelý design je však nutné si připlatit, neboť cena novinky se očekává v přepočtu okolo 19 tisíc korun.

Anketa
Oznámkujte design nového LCD monitoru
1
31.2 %
2
19.2 %
3
16.8 %
4
14.7 %
5
18.1 %
Celkem hlasovalo 333 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků