Hlavní obsah
Logo Applu Foto: Mike Segar, Reuters

Apple postaví v Dánsku druhé datové centrum

Americká společnost Apple hodlá na jihu Dánska vybudovat druhé datové centrum, které bude využívat výhradně obnovitelné zdroje. Agentuře Reuters to v pondělí řekla mluvčí firmy. Druhé datové centrum, které by mělo zahájit provoz v druhé polovině roku 2019, se – stejně jako první – zaměří na internetové služby Applu v Evropě včetně obchodů iTunes, App Store a služeb iMessage, Maps a Siri.

Logo Applu Foto: Mike Segar, Reuters
Apple postaví v Dánsku druhé datové centrum

Podle dánských médií společnost do projektu ve městě Aabenraa na jihu země investuje kolem šesti miliard dánských korun (21 miliard Kč).

První datové centrum Applu v Dánsku za 850 miliónů eur (22 miliard Kč) má být otevřeno letos ve Viborgu na západě země. Jak uvedl server appleinsider, centrum bude "zachycovat" teplo, které bude vycházet z jejích zařízení, a dodávat ho do dánské teplovodní sítě. Oplátkou bude dostávat teplo z tamního systému, využívajícího k výrobě energie metan. Společnost přislíbila, že komplex ve Viborgu bude prakticky ze sta procent využívat obnovitelnou energii.

Apple připravuje od roku 2015 výstavbu datového centra v Evropě také v Irsku, ve městě Athenry. V současné době je projekt ve fázi soudního přezkoumání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků