Hlavní obsah
 

Apple nabízí vlastní kreditku, zatím je jen virtuální

Americká společnost Apple v úterý ve spolupráci s investiční bankou Goldman Sachs začala nabízet virtuální kreditní kartu určenou pro uživatele přístrojů iPhone. Informovala o tom agentura Reuters. Apple se majitele těchto smartphonů snaží k užívání karty přilákat vrácením dvou procent z ceny při nákupu prostřednictvím systému Apple Pay, nulovými poplatky a aplikací na správu financí.

 
Apple nabízí vlastní kreditku, zatím je jen virtuální

Apple se potýká s poklesem poptávky po iPhonech a hledá nové zdroje příjmů.

Se službou Apple Card se americký počítačový gigant pouští do světa platebních platforem a proměňuje smartphony v kreditní kartu. Uživatelům bude všechny uskutečněné platby zobrazovat na přehledné mapě a bude vytvářet statistiky toho, jak moc a za co lidé utrácejí. Díky tomu lidé budou mít absolutní přehled o své finanční situaci.

Zajímavé je, že v rámci služby Apple Card budou lidé dostávat peníze za své platby nazpět. V podstatě se tak americký počítačový gigant s lidmi rozdělí o provize, které u obchodníků platí. Z jednotlivých plateb by lidé měli získat 2 % nazpět, v případě nákupů v Apple Storech dokonce 3 %.

Apple Card

Foto: archív výrobce

První uživatelé iPhonů, kteří už dříve projevili o kartu zájem, se mohou k užívání nového produktu registrovat prostřednictvím aplikace Wallet. V následujících týdnech plánuje Apple registrace rozšířit.

Goldman Sachs bude prověřovat žádosti o karty a monitorovat transakce kvůli případným podvodům. K finančním operacím nebude mít Apple přístup. Firma zároveň uzavřela s investiční bankou dohodu, podle níž Goldman Sachs nebude tato data používat pro jiné účely, například pro svou reklamu a marketing.

Vyrobit bude možné i fyzickou kartu

Apple nabídne i možnost zažádat o fyzickou kartu z titanu, která však nenese viditelné číslo. To je uloženo v čipu iPhonu, který bude v případě potřeby generovat virtuální čísla pro nákupy na internetu a prostřednictvím telefonu. Informace o nákupech se budou ukládat na uživatelově iPhonu. Produkt Applu a banky Goldman Sachs od ostatních kreditních karet odlišuje právě provázanost s telefonním přístrojem.

V březnu, kdy Apple kartu představil, firma uvedla, že do konce roku bude ve více než 40 zemích dostupná platební služba Apple Pay, což je důležité pro rozšíření karty. Tu lze totiž použít všude tam, kde je dostupná služba Apple Pay.

Hlavní značkou a hlavním zdrojem zisku Applu je iPhone, jeho prodej však začal klesat. Firma tedy hledá nové zdroje růstu, v březnu například vedle kreditní karty představila zpravodajskou a televizní službu.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků