Hlavní obsah
John McAfee Foto: Reuters

Antivirový expert McAfee je na útěku z Belize

Průkopník antivirových programů pro počítače John McAfee opustil Belize, kde ho chce policie vyslechnout kvůli vraždě. Sedmašedesátiletý McAfee to v pondělí napsal na svém blogu whoismcafee.com.

John McAfee Foto: Reuters
Antivirový expert McAfee je na útěku z Belize

"Nejsme v Belize, ale všechna nebezpečí za námi ještě nejsou," napsal McAfee, kterého doprovází dvojice novinářů a žena. Dodal, že z Belize unikl lstí, když k hranicím s Mexikem vyslal muže se severokorejským pasem, který vystupoval jeho jménem. Nyní je tato osoba v bezpečí v Mexiku.

Policie v Belize nadále McAfeeho hledá. "Stále se domníváme, že je zde, někde v této zemi," uvedla policie. McAfee tvrdí, že se před úřady v Belize skrývá kvůli obavě o svůj život a že mu policie chce přičíst vinu za zmíněnou vraždu.

McAfee se do Belize přestěhoval v roce 2008 kvůli nižším daním. Do problémů s místní policií se dostal už dříve. V květnu policie prohledala jeho dům kvůli střelným zbraním. Později se ukázalo, že na většinu z nich má povolení.

John McAfee čelí obvinění z vraždy. Policie v Belize vydala zatykač s tím, že jej vede jako hlavního podezřelého. Obětí je jeho soused, místní stavitel Gregory Faull, který byl zastřelen ve svém sídle v San Pedro na ostrově Ambergris Caye. McAfee s ním měl spory.  [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků