Hlavní obsah
Průzkum ukázal, že 65 procent dospělých lidí v USA nemůže žít bez přístupu k internetu. Foto: archív výrobce

Američané dávají přednost internetu před sexem a televizí

Většina dospělých Američanů si nedokáže představit svůj život bez internetu. Dávají mu přednost před sledováním televize, nakupováním nebo cvičením. Podle průzkumu společnosti Intel by se téměř polovina dotázaných žen a třetina mužů vzdala raději sexu než přístupu ke světové síti.

Průzkum ukázal, že 65 procent dospělých lidí v USA nemůže žít bez přístupu k internetu. Foto: archív výrobce
Američané dávají přednost internetu před sexem a televizí

Průzkum ukázal, že 65 procent dospělých lidí v USA nemůže žít bez přístupu k internetu. Pro 71 procent dotázaných je důležité mít zařízení, se kterým se mohou na internet kdykoli připojit.

Mohou to být přenosné počítače nebo mobilní internetová zařízení (MID). Umožňuje jim to trvale sledovat důležité finanční otázky včetně stavu hospodářství v zemi. Většina dospělých Američanů označila internet za klíčový nástroj pro správu osobních financí nebo vyhledávání slev a nejlepších nabídek při on-line nakupování.

Kvůli přístupu k internetu by se někteří z nich vzdali i večeře v restauraci, nakupování oblečení či členství ve fitness klubech. Téměř polovina žen a třetina mužů je zároveň přesvědčena, že by se po dobu dvou týdnů raději obešli bez sexu než bez přístupu k internetu. Domnívají se, že přístup k internetu je v současné hospodářské krizi nezbytný.

Lidé si myslí, že díky internetu ušetří peníze

Až 82 procent lidí si myslí, že pomocí internetových zařízení si zachovají aktuální přehled o stavu ekonomiky. Zároveň 87 procent uvedlo, že se jim díky internetu podařilo ušetřit peníze.

Umožnilo jim to srovnávání online cen a vyhledávání nejlepších nabídek, nakupováním online a vyhledávání kuponů, slev nebo speciálních internetových nabídek. Podle průzkumu, kterého se zúčastnilo 2119 dospělých lidí ve věku od 18 let, uvedlo 61 procent dotázaných žen, že by raději nesledovalo dva týdny televizi, než by se vzdaly internetu byť na jeden týden.

Souhlasí s tím celkem 58 procent dospělých Američanů. Mnoho pořadů a filmů je totiž k dispozici online a přenosné počítače s výkonnými, energeticky úspornými procesory umožňují jejich sledování téměř kdekoli, třeba i na cestách.

Podle 91 procent dotázaných Internet zlepšil alespoň jeden z aspektů jejich života. Z toho 79 procent ocenilo usnadnění kontaktu s rodinou a přáteli, 68 procentům se lépe nakupuje a 47 procentům internet umožňuje lépe spravovat finance, protože nabízí aktivity jako online bankovnictví či úhradu účtů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků