Hlavní obsah

Acer představil miniaturní projektor o velikosti pivního tácku

Společnost Acer představila nový miniaturní projektor s rozměry 127 x 122 x 48,5 mm. Základna projektoru je tedy velká jako běžný pivní tácek. I při tak drobných rozměrech dokáže projektor vytvořit až 1,5 metru velký obraz. To odpovídá televizoru s úhlopříčkou 60 palců. Podobné zařízení však již takřka před měsícem představila společnost Dell.

Acer představil miniaturní projektor o velikosti pivního tácku

Hlavní předností projektoru K10 od Aceru je jeho nízká hmotnost okolo půl kila. Díky tomu se při cestování projektor jednoduše schová do brašny na notebook.

Konkurence od Dellu, která byla představena minulý měsíc, však nabídne ještě menší hmotnost. A to i při zachování takřka totožných technických parametrů a kvality promítání.

Objektiv dokáže promítat obraz o úhlopříčce 15 palců (38 cm) až 60 palců (152 cm) na vzdálenost 60 centimetrů až 2,4 metru.

Narozdíl od většiny dnes používaných lampových technologií není potřeba LED lampu v projektoru prakticky nikdy měnit. Díky tomu, že lampa neobsahuje křehká vlákna ani trubice, dosahuje její životnost až 20 000 hodin.

:. Srovnání projektoru s běžnou propiskou. Foto: techradar.com

Projektor od Aceru se k notebookům, stolním počítačům, DVD přehrávačům nebo herním konzolím připojuje pomocí klasického VGA kabelu, nebo kompozitního výstupu. Novinka se napájí pomocí externího zdroje přímo z elektrické sítě.

Daleko praktičtěji vyřešil připojení projektoru k počítači u svého zařízení Dell. Jeho zařízení se připojuje jediným multifunkčním kabelem.

V multifunkčním kabelu je integrován kompozitní a VGA vstup, ale také kabel pro napájení projektoru. Samotný projektor se napájí z připojeného notebooku nebo počítače.

O popularitě takřka totožných projektorů tak nejspíš rozhodne jejich prodejní cena. Zatímco projektor Dell M109s se již nyní v zahraničí prodává za cenu 499 dolarů (přibližně devět tisíc korun), Acer u nového projektoru K10 neprozradil cenu, ani datum uvedení na trh.

Nejmenší projektor na světě je velký jako běžný mobil

Opravdové mobilní fajnšmekry však osloví ještě miniaturnější projektor s názvem MPro110 od společnosti 3M, který není o moc větší než běžný mobilní telefon. Tomu nasvědčují i rozměry 11,5 cm x 5 cm x 2,2 cm.

 

:. Nejmenší projektor na světě se jmenuje MPro110. Foto: Archiv

 

I při takto titěrných rozměrech dokáže zařízení promítat data a videa z notebooků, digitálních fotoaparátů, videokamer, herních konzolí, nebo také z mp3 přehrávačů. Bližší informace o zařízení naleznete zde.

Technické parametry

  • Kontrastní poměr: 1000:1
  • Poměr stran: 4:3 (nativní), 16:9
  • Nativní rozlišení: SVGA (858 x 600)
  • Maximální rozlišení:  SXGA+ (1 280 x 1 024), WXGA+ (1440 x 900)
  • Barevnost: 16,7 milionů barev
  • Svítivost: 100 ANSI lumenů
  • Velikost obrazu: 15 – 60 palců (úhlopříčka)
  • Projekční vzdálenost: 60 – 240 cm
  • Světelný zdroj: svítící LED lampy
  • Provozní hluk: 28 dB
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků