Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Thomas Peter, Reuters

Terčem hackerů se stala nadace Clintonových. Stopy vedou do Ruska

Nadace Billa a Hillary Clintonových si najala bezpečnostní společnost FireEye, aby po známkách hackerského útoku prověřila její datové systémy. S odvoláním na dva nejmenované zdroje o tom v noci na čtvrtek informovala agentura Reuters. Na veřejnost podle nich zatím neunikl žádný dokument, u kterého by bylo jasně patrné, že se tam dostal prostřednictvím hackerů.

Ilustrační foto Foto: Thomas Peter, Reuters
Terčem hackerů se stala nadace Clintonových. Stopy vedou do Ruska

Američtí činitelé pod podmínkou zachování anonymity sdělili, že hackeři použili stejnou techniku jako ruské zpravodajské služby nebo jejich zprostředkovatelé během kybernetického útoku proti institucím z americké Demokratické strany, za kterou Clintonová kandiduje na prezidentku Spojených států. To by prý mohlo naznačovat, že Rusové zaútočili také na nadaci Clintonových.

Jeden z těchto zdrojů a dva američtí činitelé uvedli, že hackeři využili takzvaný cílený phishing. Součástí této techniky bylo podle zdrojů vytváření podvodných internetových stránek a e-mailů, kterými se počítačoví piráti chtěli vlomit do e-mailů pracovníků nadace Clintonových a později do nadace samotné.

Terčem nedávného hackerského útoku na instituce Demokratické strany se staly počítače jejího vedení (DNS) a stranický výbor pro získávání finančních prostředků pro kandidáty do Sněmovny reprezentantů. Americké úřady Moskvu s útokem na tyto počítače oficiálně nespojují a Rusko účast na akci odmítá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků