Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Novinky

Srbská policie ve spolupráci s FBI rozbila kriminální gang

Srbské úřady ve spolupráci s americkým Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI) zasáhly proti kriminální organizaci podezřelé z investičních podvodů páchaných přes internet. Při akci provedené na 16 místech v Srbsku bylo zadrženo 11 lidí, informovala srbská média s odvoláním na prokuraturu pro boj s organizovanou kriminalitou.

Ilustrační foto. Foto: Novinky
Srbská policie ve spolupráci s FBI rozbila kriminální gang

Podle sdělení prokuratury jsou zatčení podezřelí z toho, že se jako organizovaná zločinecká skupina od roku 2011 zapojili s využitím internetu do vytvoření, propagace a organizování přinejmenším 16 falešných investičních platforem. Touto trestnou činností se přitom gang nezákonně obohatil o více než 70 milionů dolarů (téměř 1,6 miliardy korun).

Skupina kontaktovala investory po celém světě. Nalákala je, aby vložili peníze do podvodných investičních platforem, kde členové gangu vytvářeli dojem provádění obchodních transakcí a předkládali falešná potvrzení o pohybu peněz. Vylákané peníze přitom převáděli na mezinárodní bankovní konta spojená s organizátorem celé kriminální aktivity.

Organizace přitom uvedené podvodné investiční platformy měnila. Po zrušení již použitých vytvářela nové k pokračování ve výnosné trestné činnosti.

Zatčenými členy zločineckého gangu jsou podle srbské prokuratury občané Srbska, Černé Hory, Austrálie a Filipín.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků