Hlavní obsah
Sony Foto: Profimedia.cz

Sony objevila bezpečnostní chybu na stránkách, které pomáhají miliónům lidí

Společnost Sony objevila bezpečnostní chybu na jedné z internetových stránek, které mají pomáhat 77 miliónům uživatelů, které v dubnu postihl rozsáhlý únik dat z internetové herní sítě. Uvedl to mluvčí podniku Dan Race.

Sony Foto: Profimedia.cz
Sony objevila bezpečnostní chybu na stránkách, které pomáhají miliónům lidí

Při útoku hackerů byla minulý měsíc ukradena data z 24,5 miliónu uživatelských PlayStation účtů. Mluvčí společnosti tehdy řekl, že vyloučit nelze ani krádež údajů z kreditních karet z dalších miliónů účtů.

Podle mluvčího mohla odhalená chyba potenciálně zajistit hackerům přístup k účtům uživatelů, pokud by měli k dispozici jejich ukradené e-mailové adresy a data narození. Dodal, že žádný útok se přes tuto stránku neuskutečnil.

Chyba se objevila na stránce, která umožňovala uživatelům změnu hesla. Mluvčí uvedl, že Sony dočasně stránky pro PSN (PlayStation Network) shodila. Majitelé účtů si stále mohou měnit svá hesla na svých konzolích doma, napsala agentura Reuters.

Sony začala obnovovat provoz herní sítě v polovině měsíce. Plný provoz sítě PlayStation Network chce obnovit do konce května.

Sony pozastavila herní síť, která celosvětově propojuje hráče ke vzájemné hře, 20. dubna, když bezpečnostní problém objevila. Sklidila ale kritiku za to, že tajila napadení sítě do 26. dubna. Nezvyklé aktivity na síti přitom zkoumala již týden předtím.

Jak se zdarma bránit proti hackerům a virům

Odborníci tvrdí, že na světě je počítačovým virem nebo jiným škodlivým programem nakažen každý třetí počítač, který je připojen k internetu. Snaha internetových podvodníků, kteří viry programují, je jasná – chtějí získat identitu a peníze majitele počítače. Bránit se jim přitom lze i úplně zadarmo.

Podle bezpečnostních expertů za takto vysoké číslo infikovaných počítačů může především to, že lidé ve většině případů podceňují zabezpečení svého operačního systému.  [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků