Hlavní obsah
Podvodná zpráva v aplikaci WhatsApp Foto: mif, Novinky

Podvodníci oprášili starý trik. Lákají na boty a trička zadarmo

Po více než roce zkusili internetoví podvodníci oprášit starý trik, pod značkou Adidas nabízejí lidem boty a trička zadarmo. A podle ohlasů uživatelů jim důvěřivci skutečně sedají na lep, prostřednictvím aplikace WhatsApp se šíří podvodné zprávy jako lavina.

Podvodná zpráva v aplikaci WhatsApp Foto: mif, Novinky
Podvodníci oprášili starý trik. Lákají na boty a trička zadarmo

Na tento druh podvodu upozornil Novinky čtenář František S. Podvodníci pod hlavičkou společnosti Adidas tvrdí, že rozdávají 3000 bot a značkových triček na oslavu 95. výročí firmy.

Do soutěže se zařadí podle nich přitom každý, kdo zodpoví několik jednoduchých otázek a soutěžní výzvu odešle dalším 20 známým prostřednictvím WhatsAppu. Právě proto se podvodné zprávy v poslední době tak hojně šíří prostřednictvím tohoto komunikačního programu.

Rozesílají je často lidé svým známým s vidinou toho, že by mohli skutečně získat značkové zboží zadarmo.

Takto vypadají podvodné webové stránky slibující značkové zboží zadarmo.

Foto: mif, Novinky

Problém nastane poté, co důvěřivci otevřou údajné výherní stránky. Ty je totiž přesměrují na podvodný web, na kterém je nutné vyplnit řadu osobních údajů. A právě na to počítačoví piráti čekají.

Uživatelé jim totiž naservírují svoje citlivá data, která mají na černém trhu cenu zlata, jako na podnosu. S jejich využitím mohou kyberzločinci snadněji cílit na konkrétní uživatele další útoky, aby z nich vylákali peníze, případně jejich identitu ve světě jedniček a nul zneužili.

Uživatelé by tedy rozhodně neměli na podobné výzvy reagovat. A je úplně jedno, zda jde o značkové boty, nebo cokoliv jiného. V minulosti totiž stejný trik zkoušeli internetoví podvodníci se vstupenkami do aquaparku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků