Hlavní obsah
Avril Lavigne Foto: Petr Horník, Právo

Nejnebezpečnější celebritou na internetu je Avril Lavigne

Avril Lavigne je nejnebezpečnější celebritou na internetu. Podle výrobce bezpečnostního softwaru McAfee totiž vyhledávání stránek na základě hesla „Avril Lavigne” přináší zvýšené riziko zavirování počítače nebo mobilu.

Avril Lavigne Foto: Petr Horník, Právo
Nejnebezpečnější celebritou na internetu je Avril Lavigne

Kalifornská firma už pojedenácté sestavila žebříček nejnebezpečnějších jmen známých osobností z hlediska počítačové bezpečnosti. V čele je Lavigne, neboť zadání jejího jména do vyhledávače představuje pro uživatele internetu pravděpodobnost 14,5 procenta, že narazí na škodlivý software. Při zadání řetězce slov "Avril Lavigne free mp3" odkazuje dokonce každý pátý výsledek vyhledávání na nebezpečné weby.

Druhou nejrizikovější populární osobností je pro uživatele internetu americký zpěvák Bruno Mars, jenž představuje hrozbu v 13,4 procenta vyhledaných odkazů.

Bruno Mars

Foto: Profimedia.cz

Poté, co se loni v čele žebříčku umístila herečka Amy Schumerová, skončily letos v první desítce pouze osobnosti ze světa populární hudby. McAfee to vysvětluje výrazným růstem hudebního trhu v loňském roce. Když umělci vyrážejí na turné a vydávají nová alba a písně, roste poptávka po nových informacích o těchto zpěvácích, tvrdí firma. Není ale jasné, proč je na prvním místě žebříčku právě Lavigne, která své zatím poslední album vydala před čtyřmi lety.

V první desítce celebrit přitahujících viry se umístili také Carly Rae Jepsenová, Zayn Malik, Celine Dionová, Calvin Harris, Justin Bieber, Diddy, Katy Perryová a Beyoncé.

Jak bránit PC a mobily proti virům

Zločinci zpravidla bývají vždy o krok napřed před ochránci zákona. V případě počítačových pirátů to však platit nemusí. Stačí, když se na jejich příchod uživatelé dostatečně připraví. Poradíme, jak se proti virům a hackerům bránit.

Ještě před pár lety si museli uživatelé lámat hlavy pouze se zabezpečením klasických počítačů. Doba ale pokročila a v ohrožení jsou stále častěji také chytré telefony a tablety. Propašovat škodlivé kódy do mobilních zařízení se snaží kyberzločinci stále častěji.

Postupují přitom prakticky stejným způsobem, jako když chtějí napadnout klasický počítač. Hledají chyby v nejrůznějších aplikacích a operačních systémech, které by jim dovolily propašovat záškodníka do cizího přístroje.

Jak se bránit proti virům, čtěte ZDE

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků