Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Kacper Pempel, Reuters

Hackeři napadli stránky Evropské centrální banky

Evropská centrální banka (ECB) musela ve čtvrtek uzavřít jedny ze svých internetových stránek, protože je napadli hackeři a infikovali je škodlivým softwarem. Útočníkům se sice nepodařilo získat žádná tržně citlivá data ani napadnout vnitřní systémy ECB, banka však varovala, že mohla být ukradena jména, pozice, tituly a e-mailové adresy předplatitelů bulletinu Banks’ Integrated Reporting Dictionary (BIRD).

Ilustrační foto Foto: Kacper Pempel, Reuters
Hackeři napadli stránky Evropské centrální banky

BIRD má celkem 481 předplatitelů. ECB již všechny dotčené kontaktovala. Mluvčí ECB dodal, že podle důkazů se útok zřejmě uskutečnil již v prosinci 2018, což znamená, že zůstal měsíce neodhalen. Objeven byl při údržbě.

Internetová stránka BIRD je určena pro banky. Poskytuje bankovnímu sektoru podrobné informace o tom, jak vytvářet statistiky a zprávy pro orgány dohledu. Stránky jsou oddělené od dalších systémů ECB. Zatím zůstanou až do odvolání vypnuté, uvedl server BBC.

V posledních letech se hackeři zaměřili na stránky různých centrálních bank od Malajsie po Ekvádor. Jeden z největších útoků se uskutečnil v roce 2016, kdy podvodníci ukradli 81 milionů USD (1,9 miliardy Kč) z účtu bangladéšské centrální banky, který měla u pobočky centrální banky USA v New Yorku, napsala agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků