Hlavní obsah
Ilustrační snímek

Hackeři napadli počítače jihokorejského provozovatele jaderných elektráren

Počítačové systémy jihokorejského provozovatele jaderných elektráren Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) napadli hackeři. Podle společnosti a jihokorejské vlády nedošlo k žádnému úniku zásadně důležitých dat, ani k ohrožení bezpečnosti elektráren, uvedla agentura Reuters. V Jižní Koreji je v provozu celkem třiadvacet jaderných reaktorů.

Ilustrační snímek
Hackeři napadli počítače jihokorejského provozovatele jaderných elektráren

„V žádném případě není možné, aby nějaký hacker dokázal vyřadit jaderné elektrárny z provozu tím, že by je napadl, protože kontrolní systém je úplně nezávislý a uzavřený (před přístupem zvenčí),“ citovala agentura Reuters nejmenovaného představitele společnosti KHNP.

Na internetu se objevily plány a manuály vybavení elektráren, uvedla BBC. KHNP v reakci oznámila, že provede cvičení, která mají otestovat schopnost ustát kybernetický útok.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Počítačový útok na KHNP přišel v době, kdy se objevily obavy, že podobné útoky proti průmyslovým a dalším cílům v Jižní Koreji by mohla provést Severní Korea.

Jihokorejská vláda ani společnost KHNP ale výslovně nezmínily možnost, že by z útoku podezřívaly KLDR.

Spojené státy nedávno obvinily Pchjongjang, že stojí za hackerským útokem proti společnosti Sony Pictures. [celá zpráva]

Jihokorejské úřady se ale o možné spojitosti s KLDR v případě útoku na počítačový systém KHNB nezmínily. KHNP je divizí korejského státního gigantu Korea Electric Power.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků