Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

FBI zadržela desítky hackerů, kteří kradli peníze při převodech

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zadržel 74 lidí při mezinárodní operaci namířené proti pachatelům krádeží peněz při mezibankovních převodech. Oznámila to agentura Reuters. Dvaačtyřicet osob bylo zatčeno ve Spojených státech, zbytek v zahraničí.

Ilustrační foto Foto: Novinky
FBI zadržela desítky hackerů, kteří kradli peníze při převodech

Po útočnících, kteří si převody na fingovaná konta vynucovali s pomocí ukradených identit, pátrala FBI půl roku. Do operace se zapojila i americká ministerstva vnitřní bezpečnosti a financí a inspekce americké státní pošty. Většina mimoamerických pachatelů pocházela z Nigérie. Do pátrání se zapojily i bezpečnostní složky z Polska, Malajsie a Indonésie.

Složitý zločinecký plán byl založen na proniknutí do e-mailových schránek podnikatelů a obchodníků, většinou staršího věku. Jejich jménem pak hackeři úkolovali zaměstnance k převodu finančních částek na bankovní účty, které pachatelé kontrolovali.

Při zásahu FBI bylo zabaveno 2,4 miliónu dolarů (přes 52 miliónů korun) a zachyceno dalších 14 miliónů, které už byly převedeny. Úřad v této souvislosti varoval, že mnohé nadnárodní zločinecké skupiny vznikly původně v Nigérii, odkud se šíří do světa. Někteří ze zadržených byli Nigerijci s americkým pasem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků