Hlavní obsah
Christopher Chaney Foto: Reed Saxon, ČTK/AP

Americký hacker dostal deset let za vykrádání e-mailů celebrit

K deseti letům vězení odsoudil v pondělí federální soud v Los Angeles pětatřicetiletého Christophera Chaneyho z floridského Jacksonvillu, který vykrádal e-mailové schránky amerických celebrit a kompromitující obrázky rozesílal přes internet. Jeho obětí se staly například zpěvačka Christina Aguilerová nebo herečky Scarlett Johanssonová a Mila Kunisová.

Christopher Chaney Foto: Reed Saxon, ČTK/AP
Americký hacker dostal deset let za vykrádání e-mailů celebrit

Podle vyšetřovatelů se Chaney mezi listopadem 2010 a říjnem 2011 vloupal do více než padesáti e-mailových účtů. Na serverech zabývajících se celebritami pak nabízel ke zveřejnění některé fotografie, které z vykradených e-mailů získal. Na internetu se tak objevily například snímky Johanssonové nahoře bez a nějakou dobu kolovaly po společenských serverech, než byli jejich provozovatelé přinuceni je stáhnout.

Letos v březnu se Chaney ke svým činům doznal. Prokurátor pro něj požadoval trest šesti let vězení, ale soudce James Otero byl ještě přísnější a hackerovi přidal čtyři roky navíc. Chaney musí kromě toho zaplatit 5000 dolarů jako odškodnění Aguilerové a 66 000 Johanssonové.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků