„Adobe vydalo bezpečnostní aktualizace, které opravují zranitelnosti u produktu Adobe Acrobat Reader, Adobe Experience Manager, Adobe Flash Player a Adobe Creative Cloud Desktop Application,“ vypočítal chyby v jednotlivých programech Pavel Bašta, bezpečnostní analytik CSIRT.CZ, který je provozován sdružením CZ.NIC.

Většina bezpečnostních trhlin má nálepku důležité, což jinými slovy znamená, že se u nich nepředpokládá zneužití hackery. Například trhliny v programu Adobe Acrobat Reader jsou však kritické, u nich je tedy naopak riziko možného zneužití poměrně vysoké.

Získají kontrolu nad napadeným systémem

„Zneužitím zranitelností, které tyto aktualizace opravují, může útočník získat kontrolu nad systémem,“ podotkl Bašta.

Prostřednictvím nalezených trhlin mohou počítačoví piráti propašovat do dotčeného operačního systému prakticky libovolný škodlivý kód. Mohou tak uživatele šmírovat, dostat se k uloženým datům na disku, nebo se jednoduše zmocnit celého systému na dálku.

S ohledem na možná rizika by uživatelé měli co nejdříve provést potřebné aktualizace. Stahovat updaty je možné buď prostřednictvím automatických aktualizací, nebo přímo z webových stránek společnosti Adobe.