O úspěšném útoku informoval server Cultured Vultures. Podle jeho informací se účtu počítačoví piráti zmocnili už v noci z neděle na pondělí.

Útok probíhal několik hodin a prostřednictvím účtu šéfa společnosti Niantec útočníci publikovali hned několik zpráv. Z nich bylo nicméně prakticky okamžitě jasné, že je nepublikoval sám Hanke.

Je to, jako kdyby neměl žádné heslohackeři ze skupiny OurMine

„Tento Hack je za Brazílii,“ stálo v jednom z příspěvků, pod který se hackeři nezapomněli podepsat. Naráželi přitom hlavně na to, že právě v tomto státě není populární titul Pokémon Go stále dostupný a tvůrci zatím neprozradili, kdy a zda vůbec bude.

V jednom z dalších tweetů se už naváželi přímo do šéfa Niantecu. „Jeho heslo bylo tak jednoduché. Je to, jako kdyby neměl žádné heslo,“ uvedli hackeři.

Po několika hodinách se Hanke ke svému účtu na Twitteru opět dostal a všechny příspěvky hackerů byly smazány.

Video

Upoutávka na hru Pokémon Go.

Zdroj: archiv tvůrců

Úlovků mají hackeři více

Skupina OurMine, která podle všeho pochází ze Saudské Arábie, má tak další velký úlovek na svém kontě.

Zkraje června se hackerům podařilo napadnout Twitter a některé další on-line účty šéfa Facebooku Marka Zuckerberga. Krátce nato provozovatelé Twitteru zablokovali účet hackerů na této sociální síti, prostřednictvím kterého skupina informovala o úspěšných útocích. [celá zpráva]

Na přelomu května a června se pak skupině OurMine podařilo získat přístup k internetovým účtům zakladatele Microsoftu Billa Gatese či zpěváka Christiana Collinse.

TIP: Svižný a bezpečný prohlížeč od Seznamu. Upozorní na nové e-maily a pejsek Krasty dá vědět, když zjistí něco navíc.