"Čtyřicetiletý Nigerijec, známý pod jménem Mike, je podle všeho za podvody v celkové výši přes 60 miliónů dolarů. Po světě jsou stovky obětí," uvedla organizace.

Upřesnila, že podezřelý se především dostával do elektronických pošt malých a středních podniků, a to hlavně v Austrálii, Kanadě, Indii, Malajsii, Rumunsku, Jihoafrické republice, Thajsku a Spojených státech. Podvody prováděl i na webech seznamek a pral špinavé peníze v Číně, Evropě a USA.

Agenti Interpolu dopadli podezřelého a rozbili jeho síť s pomocí nigerijské vládní agentury proti korupci a s pomocí nigerijského výboru EFCC proti ekonomické a finanční zločinnosti v této africké zemi, dodala policejní organizace v prohlášení. V jakém období zadržený své zločiny páchal, neupřesnila.

Jak bránit PC a mobily proti hackerům

Počítačoví piráti neustále hledají nové cesty, jak se lidem dostat do počítače. Propašovat škodlivé kódy se přitom stále častěji snaží také do mobilů a tabletů. Jak se proti takovým nezvaným návštěvníkům bránit?

Do mobilních zařízení se snaží kyberzločinci dostat prakticky stejným způsobem jako do klasických počítačů. Hledají chyby v nejrůznějších aplikacích a operačních systémech, které by jim dovolily propašovat záškodníka na cizí přístroj.

Hackeři také spoléhají na to, že uživatelé rizika podceňují. Na klasických počítačích provozuje antivirový program prakticky každý, u mobilů a tabletů tomu tak ale není. Počítačovým pirátům tak nic nestojí v cestě. [celá zpráva]