Nikdo vlastně neví, jestli to byla chyba, nebo sofistikovaná mystifikace. Apple si totiž své novinky bedlivě střeží a prakticky nikdy o nich neinformuje před oficiálním odhalením, které se přinejmenším v případě iPhonů odehrává vždy na slavnostní akci.

Letos však bylo poprvé vše jinak. Americký softwarový gigant podle serveru Bloomberg nejprve ukázal fotku na Twitteru s nápisem tohle je nový vodotěsný iPhone 7, a to ještě v době, kdy se zástupci Applu na pódiu věnovali novým chytrým hodinkám Watch.

Zpráva na Twitteru o novém iPhonu

Zpráva na Twitteru o novém iPhonu

FOTO: repro Twitter

Na první pohled se tak mohlo zdát, že byl správce účtu na Twitteru příliš nedočkavý a velkou novinu vyzradil s předstihem. Co bylo ale ještě důležitější – zpráva mluvila pouze o jednom jablečném smartphonu. Vzápětí byl však příspěvek smazán, přestože jej okamžitě sdílelo na zmiňované mikroblogovací síti na 1500 lidí.

Jen jeden iPhone?

Když pak na oficiální tiskovce přišla řada skutečně na smarpthony, vypadalo to, že se ukáže skutečně jen jeden iPhone. „Mám tu čest vám ukázat nejlepší iPhone všech dob. Toto je iPhone 7,“ prohlásil ve středu večer šéf Applu Tim Cook a na obří obrazovce za ním se objevil pouze jeden nový telefon.

Řada novinářů, a podle reakcí na Twitteru i fanoušků, to tak brala jako hotovou věc. Bude jen jeden iPhone 7. Několik dalších minut se totiž zástupci amerického počítačového gigantu věnovali vylepšením a dovednostem nového přístroje a vždy mluvili v jednotném čísle.

Nový iPhone 7 Plus

Teprve marketingový ředitel Applu Phil Schiller prozradil, že iPhony budou dva.

FOTO: Beck Diefenbach, Reuters

Teprve když přišla řada na informace o vylepšeních fotoaparátu, prozradil marketingový ředitel Applu Phil Schiller, že nové iPhony budou dva – menší verze iPhone 7 a větší varianta 7 Plus. Dlouhé dvě desítky minut to ale vypadalo, že jablečný smartphone bude jen jeden.

To, co se zdálo na začátku jako chyba, tak mohla být důkladně plánovaná mystifikace.

Více se o nových iPhonech 7 a 7 Plus a dalších novinkách, které byly na středeční akci k vidění, dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Video

Nové iPhony 7 a 7 Plus

Zdroj: Apple