Jako první se v polovině října ukáže nová internetová televize Stream.cz. Ta na první pohled dostala více prostoru pro přehrávání videí. Přehlednější je výběr samotných pořadů i jednotlivých dílů. Přibude i možnost upozorňování na nové díly.

Nový Stream.cz

Nový Stream.cz

FOTO: Seznam.cz

„Stream.cz byl dlouho jakýmsi hybridem úložiště uživatelských videí a redakčních pořadů. To změníme. Na stream.cz bude pouze profesionální obsah, tedy pořady, které vyrobí naše redakce,“ řekl na konferenci k uvedení nových produktů Pavel Zima, generální ředitel společnosti Seznam.cz.

Této změně je přizpůsobena i nová služba. „Už nechceme, aby lidé museli složitě hledat, jaký pořad si pustit. Jakmile přijdou na Stream.cz, okamžitě se jim spustí vybraná epizoda pořadu a po jejím skončení bude následovat upoutávka na další pořad, reklama a rovnou se spustí další video. Stream.cz je tak další služba, která bude lidi sama bavit díky dramaturgii, kterou připraví naše redakce,“ konstatoval Zima.

„Papírový“ Email

Proměnou prošel i Seznam.cz Email. Ten nově nabízí „papírový“ vzhled, který je velice jednoduchý a hlavně přehledný. Uživatelům by měl přinést především jednodušší práci s poštovní schránkou, přitom ale zůstanou zachovány všechny důležité funkce Emailu. Vzhled bude volitelný - tj. uživatel si bude moci nechat stávající nebo si přepnout na nový. Pokud mu ten nebude vyhovovat, může se zase vrátit k předchozímu.

„Papírový“ vzhled Emailu

„Papírový“ vzhled Emailu

FOTO: Seznam.cz

Odpadne možnost řazení zpráv, štítkování, filtrování nebo třeba složitějších nastavení. Vzhled bude možné používat v průběhu následujících dvou měsíců.

„Z mého pohledu má tento nový vzhled Seznam.cz Emailu – kromě své jednoduchosti a příjemného designu – i velikou výhodu v tom, jak pracuje s přílohami. Když vám přílohou přijde nějaký dokument, můžete si rovnou rozbalit jeho velký a čitelný náhled jen prostým scrollováním dolů. Pokud vám přijde obrázek, který je třeba vzhůru nohama, přímo v e-mailu si jej budete moci otočit, abyste si jej mohli pohodlně prohlédnout. Tohle všechno výrazně zjednodušuje a zrychluje práci s vašimi e-maily,“ konstatoval Zima.

Všechny přílohy se budou zobrazovat v náhledu.

Všechny přílohy se budou zobrazovat v náhledu.

FOTO: Seznam.cz

Seznamka postavená na fotografiích

Na zcela nový design i funkce se lidé mohou těšit během podzimu také na portálu Lidé.cz, který lidé již nyní podle statistik Seznamu využívají jako internetovou seznamku. Uživatelské prostředí bude výrazně jednodušší a samotné profily budou postaveny především na fotografiích.

Nová verze Lidé.cz

Nová verze Lidé.cz

FOTO: Seznam.cz

Ty bude možné neustále přidávat, a člověk si tak bude moci poskládat z momentek z dovolených, oslav i výletů svůj vlastní foto příběh. Kromě fotografií bude možné také do profilu napsat cokoli, co jeho majitel uzná za vhodné.

Detail profilu nové verze Lidé.cz

Detail profilu nové verze Lidé.cz

FOTO: Seznam.cz

Jednoduché bude i samotné seznamování. Když se návštěvníkovi některý uživatel zalíbí, jednoduše mu pošle žádost o konverzaci. Ve chvíli, kdy budou sympatie oboustranné, si budou na základě povolení oba moci psát. Uživatelé by se tak díky tomu měli vyvarovat obtěžování cizími lidmi.

Nové mobilní aplikace

Všechny zmiňované služby – Stream.cz, Email i Lidé.cz – nabídnou kromě desktopových také nové mobilní verze. Ty budou věrně kopírovat vzhled a funkce variant pro stolní počítače. Seznam navíc chystá také spuštění mobilních aplikací, které budou určeny pro přístroje s operačními systémy iOS od Applu a Android.

Aplikace dostanou i další služby. „V současné době má většina našich služeb responzivní design, takže je pohodlné ji používat z jakéhokoli zařízení, protože se mu přizpůsobí. Služby, které zatím responzivní nejsou, postupně upravujeme tak, aby i ony odpovídaly všem nárokům našich uživatelů. Stále ale existuje dost velká skupina lidí, která před mobilními responzivními verzemi služeb upřednostňuje aplikace, které si do telefonu chtějí stáhnout. I pro ně chceme mít většinu našich služeb dostupnou v podobě aplikace,“ uvedl Zima.

„Rozhodli jsme se, že do Vánoc chceme mít ve storech dostupné aplikace pro většinu našich hlavních služeb. V říjnu přijdou aplikace pro Stream.cz, máme připravenu aplikaci pro Sbazar.cz, Firmy.cz. Počítáme s aplikací pro Lidé.cz a pracujeme na aplikaci pro e-mail, Super.cz a Sport.cz,“ uzavřel generální ředitel Seznam.cz.