Vedení nových nEophyte vsadilo na osvědčenou klasiku

Dosud posledním představením klubu nEophyte, jenž dlouhá léta úspěšně zastával pozici domácí jedničky a byl vlastně také ikonou česko-slovenského profesionálního hraní, byla akce World GameMasters Tournament 2009, která se konala v listopadu loňského roku na brněnském veletrhu Digitex. Pak se tým kvůli údajným finančním problémům tehdejšího majitele rozpadl a na svou bohatou historii plnou úspěchů a předních umístění se téměř nedůstojně rozloučil s herní scénou.

Mnohé jeho fanoušky, kterých se i nyní najde mnoho, tudíž velmi potěšila zpráva o návratu v podání nového vedení. Tomu se stále silnou značku nEph podařilo odkoupit a pomalu ji zase dát do chodu. Jak jsme se dozvěděli přímo z úst jednoho ze současných manažerů, prvotním úkolem je zajistit správné fungování a opětovné vydobytí trochu zašlého jména, k čemuž by měly pomoct především první dvě akvizice, které celek povolal.

Na očích hráčské veřejnosti bude zejména sestava ve složení zEro, pepik, Fantomas, arsas, smalito, která bude nEophyte reprezentovat v Counter-Strike 1.6, u nás nadále nejpopulárnějším titulu. Ta sice loni vyhrála domácí turnaj World Cyber Games, ale hned na začátek GIGABYTE ligy na PLAYzone, u nás největší online soutěži, si ustřihla pořádný kus ostudy, když obdržela dvě žluté karty a následně i vyloučení ze soutěže za porušení pravidel.

Counter-Strike 1.6 sestava nEph je jednou z posledních bašt, kde naleznete jména, která stále v popředí scény po několik dlouhých let.

Counter-Strike 1.6 sestava nEph je jednou z posledních bašt, kde naleznete jména, která jsou v popředí scény po několik dlouhých let.

FOTO: nEophyte

Tým, který dříve působil jako Clanless či NecroRaisers, bude mít tedy mnohem náročnější začátek než jeho kolegové z Call of Duty 4. Ti nEophyte zastupují v sestavě ThOmAs, mausen, brody, GeorgE a Hitch (první tři hráli za nEph už na WGT 2009), ve které působili u konkurenčních Authority Gaming. Start se těmto borcům podařil na výbornou, když se kromě první SuperGamer ligy probojovali také mezi 24 nejlepších evropských celků v soutěži EMS.

Snad se nové CoD4 sestavě nEph bude dařit více jak té předchozí, která se na WGT 2009 stala největším zklamáním turnaje.

Snad se nové CoD4 sestavě nEph bude dařit více jak té předchozí, která se na WGT 2009 stala největším zklamáním turnaje.

FOTO: nEophyte

Pro blaho trochu skomírajícího česko-slovenského progamingu doufejme, že se nEph jejich comeback vydaří a tato organizace opět bude patřit na výsluní, které by jí slušelo. Pak bychom se měli dočkat dalších klubových posil, které jsou předběžně naplánovány na rok 2011.