Hlavní obsah

Většina řidičů neví, kdy změnit pojišťovnu

Zhruba sedm z deseti řidičů neví, kdy mohou podle zákona změnit pojišťovnu, u které mají uzavřené povinné ručení. Jen třetina si je vědoma skutečnosti, že pokud chce změnit své povinné ručení, musí tak učinit nejpozději šest týdnů před koncem pojistného období.

Většina řidičů neví, kdy změnit pojišťovnu

Podle výsledků ankety jedné z pojišťoven přes 40 % dotázaných netuší, že je při změně pojišťovny možné převádět bonusy za jízdu bez nehod. Z obavy, že o ně přijdou, pojišťovnu nemění.

Zákon o povinné ručení ovšem jasně definuje podmínky, jakým způsobem pojišťovnu změnit tak, aby motorista o zvýhodnění nepřišel.

Povinné ručení změnili alespoň jednou za život čtyři z deseti motoristů, přičemž 26 % Čechů se k tomuto kroku odhodlalo již dvakrát a 10 % třikrát, vyplývá z ankety.

TOP 5 pojišťoven podle počtu pojištěných vozidel
Česká pojišťovna2 025 815
Kooperativa1 399 066
Česká podnikatelská pojišťovna925 394
Allianz pojišťovna613 747
Generali pojišťovna597 792
Stav k 31. 12. 2009 

V databázi České kanceláři pojistitelů přibylo za půl roku od ledna 2009 do 30.6.2009 222 737 pojištěných vozů. Celkově je tedy v databázi evidováno více jak 6,4 milionů pojištěných vozidel. Za poslední čtyři roky jejich počet vzrostl o více než milión.

Loni především menší pojišťovny, jako AXA, Hasičská vzájemná pojišťovna, Slavia, Triglav, Uniqa a Wüstenrot zaznamenaly nárůsty počtu registrovaných vozidel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků