Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Většina Čechů si už nezakládá nové stavební spoření

Více než polovina lidí nebude kvůli snížení státní podpory podle průzkumu serveru Bankovnipoplatky.com znovu uzavírat smlouvu o stavebním spoření. Na obnovení stávající smlouvy se chystá naopak 18 procent dotázaných. Zákon měnící podmínky stavebního spoření schválil parlament.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Většina Čechů si už nezakládá nové stavební spoření

Stavební spoření nemá, ale uvažuje o jeho uzavření pět procent respondentů, více než pětina pak stavební spoření nemá a ani o něm neuvažuje. Ankety se zúčastnilo zhruba 590 lidí.

"Z našeho pohledu se jedná o racionální výsledky, neboť zejména v důsledku omezení státní podpory skutečně predikujeme pokles zájmu o produkt stavební spoření, a to na úkor jiných produktů, které nabývají na oblibě, například termínovaných účtů družstevních záložen či různých investičních produktů," uvedl analytik serveru Aleš Rod.

Očekává, že stavební spořitelny se s poklesem klientského zájmu nebudou chtít jen tak smířit a o své klienty budou tvrdě bojovat.

 

Prvním krokem jistě bude snížení poplatku za zřízení smlouvy o stavebním spoření, dále předpokládáme, že spořitelny přijdou s různými bonusy, dárky či masivními reklamními kampaněmi
majitel serveru Bankovnipoplatky.com

 

"Prvním krokem jistě bude snížení poplatku za zřízení smlouvy o stavebním spoření, dále předpokládáme, že spořitelny přijdou s různými bonusy, dárky či masivními reklamními kampaněmi. To se ostatně děje už nyní," uvedl majitel serveru Patrik Nacher.

Poslanecká sněmovna i Senát již schválily zákon měnící podmínky stavebního spoření. Změna zákona počítá s 50procentní srážkovou daní na státní příspěvek za rok 2010, který se vyplácí v roce 2011, a to u všech smluv o stavebním spoření.

V dalších letech bude jednorázová daň nahrazena přímo snížením státní podpory.

Podpora klesne z maximálních 3000 na 2000 korun. Úroky ze stavebního spoření včetně bonusových úroků podle návrhu nebudou dále osvobozeny od daně. Normu nyní posuzuje prezident.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků